Ülkemizdeki görgüsüzlük ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kardeşim sallanarak gezmesine ihtiyacı yok arkadaş genetik yazmış. Ama yine de üstüne düşeni yapmalı. La biri kilitlesin şu konuyu asabım bozuldu be. Şimdi bir taşta siyasete atın bakalım konu ne kadar sürüyor.. (two thousand years later)
Ben genel olarak ayetin demek istediklerini söyledim, güzel kardeşim, dediğim şeyin aynısını yapıyor demedim, saygılar iyi forumlar.
Üstüne düşen ne var ki? Bir erkek, bir kadını bakışlarıyla rahatsız ediyorsa o onun hayvanlığıdır. Asıl sizin üstünüze düşeni yapıp aldırmamanız gerekiyor. Bırakın isteyen istediğini giysin. Rahatsız ediyorsunuz milleti.
O zaman bırakın isteyen istediğine baksın, neden karışıyorsunuz ki?
Giyen özgür de, bakan neden kısıtlanıyor o zaman. Hani özgürlük, hani sevgi kardeşlik.

Ben genel olarak ayetin demek istediklerini söyledim, güzel kardeşim, dediğim şeyin aynısını yapıyor demedim, saygılar iyi forumlar.

O zaman bırakın isteyen istediğine baksın, neden karışıyorsunuz ki?
Giyen özgür de, bakan neden kısıtlanıyor o zaman. Hani özgürlük, hani sevgi kardeşlik.
Konuyu açan arkadaş "rahatsız edici" derecede demiş. Bir erkek olarak yolda gezerken güzel bir karşı cins gördüğümde ben de bakıyorum. Sevgilisiyle geçen bir kıza değil, erkeğe bile bakmıyorum. Rahatsız olmamaları için. Bu tiplerin daha üst bir seviyesi var. Sevgilinle yolda geziyorsun seni durdurup kız arkadaşına laf vs. atıyorlar. Sizin görüşünüz bana uygun değil ama benim gerçekten o yolu tercih edenlerle hiçbir sorunum yok. Çünkü benim haddime değil. Sokakta cübbeli, kara çarşaflı birisini gördüğümde ben "neden bunları bunu giyiyor" vs. demiyorum. Diyemem çünkü. Herkesin kendi tercihi var. Ortak yolu bulup anlaşmamız gerekiyor. Bu ülkede hepimiz yaşıyoruz.

Konuyu açan arkadaş "rahatsız edici" derecede demiş. Bir erkek olarak yolda gezerken güzel bir karşı cins gördüğümde ben de bakıyorum. Sevgilisiyle geçen bir kıza değil, erkeğe bile bakmıyorum. Rahatsız olmamaları için. Bu tiplerin daha üst bir seviyesi var. Sevgilinle yolda geziyorsun seni durdurup kız arkadaşına laf vs. atıyorlar. Sizin görüşünüz bana uygun değil ama benim gerçekten o yolu tercih edenlerle hiçbir sorunum yok. Çünkü benim haddime değil. Sokakta cübbeli, kara çarşaflı birisini gördüğümde ben "neden bunları bunu giyiyor" vs. demiyorum. Diyemem çünkü. Herkesin kendi tercihi var. Ortak yolu bulup anlaşmamız gerekiyor. Bu ülkede hepimiz yaşıyoruz.
Kardeşim sen ne yaşıyorsun?! Bu ne coşku böyle?! Konu bakmak laf atmak değil. Laf atmak direkt saygısızlık sınıfına giriyor...
Keşke herkes yaşamak istediği ülkede yaşayabilse.
İşte yeni bir konu uzatıcı daha. Artık 7 metre yaparsın sen bu konuyu...
Ya bir modöratör yok mu? Kilitleyin şu konuyu. Arkadaş bedavadan puan kasıyor...

Abi çok dine dönmüş konu, kendi şahsi fikrimdir, dinin bu işte rolü var mıdır bana sorarsanız, ne evet ne hayır. Kişide biter bu olay, her şeyi dine baglayan adamdan hayır gelmez zaten bu kesin. Türkiye kağıt üzerinde laik bir ülke. Din ve devlet isleri ne kadar çok şu an bağlantılı bilmem ama, o kadar yer varken din tarafına yüksek bütçeler sağlanıyor.

Konu olarak da bu tür insanlar bitmeyecek, zaten bitmesi olası değil. Azaltmak ise öyle bir yasa cikariym bitsin falan la çözülecek şey değil. Adamın ailesi çocuğu onemsemiyor, sonunda biz de burada kayiyoruz adama. Burada da olay aileden kişiye donuyor, madem ailen çok önemsemedi seni, sen önemse bari. Ne kitap okumuştur, ne okuldaki bilgileri önemsemistir. Sonra bu büyür, duzgun işi olmadan, parasi olmadan aile kurur, çocukları da böyle olur, böyle bir yerde patlayana kadar gider. Ülkede madem aile eğitim veremiyor düzgün, devlet ne güne duruyor. Benim 8. din hocam ben fen tarafına daha çok ınanıyorum deyince"ilim, fen öğrencen de karşı tarafs ne götürmüş olcan"demişti. Bu tip öğretmenleri bari alalım pistten de taze olan çocuklar gitmesin bu yola.

Konuda ayet paylasilacak seviyeye geldigine gore Islam'la gercekten alakasi yok demektir.
Olsa paylasmazlardi cunku.

Her sey Kuran'da yaziyor ama hic bir kotu seyin sorumlusu din degil. Bir kere de birisi "Evet lan, bak bu biraz Islamiyet ile alakali olabilir" dese sasiracagim : )

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı