Ülkemizin durumu ne olacak?

Mert_ KOÇAK

Decapat
Yer
Ankara/Sincan
Daha fazla  
Meslek
Kendisi daha genç
Evet arkadaşlar ülkemizin durumu ne olacak? Okuyan işsiz, okumayan işsiz. Maaşlar düşük insanlar geçinemiyor en basit istekleri bile karşılayamıyor. Ekonomimiz yerlerde, dolar ve euro fazlası ile arttı. Alım gücü yok. Herhangi bir teknolojik aletin fiyatı en az 25% arttı. Herkes evlerde, korona vakalarını gün geçtikçe artıyor. Saçma sapan yatırımlar yapılıyor. Cinayetten tutun dolandırıcılığa kadar her yer suç dolu. İnsanlar ülkemizin durumundan dolayı yaşayamıyor istekleri hep en düşükte. Normal bir gencin hayalleri araba almak, ev almak veya hayat kurmak olur ama Türk genci sadece oyun oynayabildiğimiz küçük bir cihazın bile sadece hayalini kuruyor. İnsanlar bir oyuna 400TL veremiyor. Yani sadece keyifli vakit geçirmek için alınan dijital kodlamalar bunlar. Gerçekten isyan etmekten başka hiçbir şey yapamıyoruz. PS3 bile en az 1000TL olmuş. Kısacası çoğumuz Türk olmaktan gurur duysa bile en küçük bir fırsatta yurt dışına kaçmak ve orada huzurluca dertsizce yaşamak istiyor. Böyle giderse bu yolun sonu kötü. Lütfen linçlemeyin sadece düşüncelerim aktardım sevgiler.

Euro'ya geçerek bu kadar basit (!)

Mültecileri ülkeden gönderirsek işsiz sayısı en azından azalır disiplini de sağlamamız lazım.

Ekonomi bakanlığının başına da ekonomiden anlayan birisi gelmesi lazım.

Euro'ya geçerek bu kadar basit (!)

Mültecileri ülkeden gönderirsek işsiz sayısı en azından azalır disiplini de sağlamamız lazım.

Ekonomi bakanlığının başına da ekonomiden anlayan birisi gelmesi lazım.
Evet hocam mülteciler konusuna değinmemiştim oda büyük bir sıkıntı. Ve dediğiniz gibi bakanın değişmesi gerek.

Keşke dedem zamanında Almanya'ya gitseydi. Telefonunu göster diyen dayılar olmadan, oyunların çok ucuz olduğu bir şekilde yaşayıp giderdim.
Korona bitse bile düzelmesi çok düşük ihtimal ekonominin. Onu geçtim önüne gelen bizim ülkede, şimdi de Afganlılar geliyor.

Ne olacağı hakkında kesin bir bilgim yok ama her gün Technopat'ta "Ülke ne olacak" diye konu açıp burada tartışarak pek güzel şeyler yapabileceğimizi sanmıyorum.
Hocam ama durumuz o kadar kötüye gidiyor ki herkes benim gibi bu acı gerçeği içinde tutamayarak buraya döküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı