Ülkemizin hangi yönetim biçimiyle yönetilmesini isterdiniz?

Hangi yönetim biçimi?

• Liberalizm

• Demokrasi

• Devletçilik

• Sosyalizm

• Komünizm

• Sosyal Demokrasi

• Demokratik Sosyalizm

• Otokrasi

• Nasyonalizim

• Militarizm

• Faşizm

• Nasyonal Sosyalizm

• Monarşi

• Meşrutiyet

• Oligarşi

• Anarşizm

• - Sonuçlar/Fikrim yok -

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Olması gereken aslında Demokrasi, lakin şu anki halkın durumuna bakarsak bence her türlü Komunizm daha iyi olurdu. Zira Komunizm eşitlik ve direkt milliyetçilik üzerine kurulu, milletimiz buna adapte olabilecek durumda. Belki sosyallik isteyenler olursa diye Sosyal Komunizm de olabilirdi.

Ek olarak üretim gibi konularda da Komunizm çok daha işlevsel olurdu, Demokrasi gibi şeylerde şu anki döneme bakarsak pek iç açıcı durum olmazdı gibi.

Not: Tamamen kendi düşüncem, farklı görüşte olabilirsiniz sonuçta fikir paylaşılıyor.

Bu insanlar nasyonal sosyalizm gibi uçuk kaçık şeylere sempati beslemeyi ne zaman bırakacak acaba?
Arkadaşım birisinin kendi fikri sana ne gibi etkilerde bulunuyor? Nazist bir arkadaşım var mesela. Ben de şahsen komünist rejime kendimi daha yakın hissediyorum.

Forumda da anarşist, faşist vs. insanlar da var. Bu kadar çeşitlilik olması ne kadar zengin bir şey biliyor musun? Atatürk de bunu isterdi. Atatürk de mecliste farklı fikirlerin olmasını, o fikirlerin tartışılmasını isterdi meclis içinde.

Aslında bu kadar zengin bir kategoriye sahip olmamız çok güzel bir şey.

Arkadaşım birisinin kendi fikri sana ne gibi etkilerde bulunuyor? Nazist bir arkadaşım var mesela. Ben de şahsen komünist rejime kendimi daha yakın hissediyorum.

Forumda da anarşist, faşist vs. insanlar da var. Bu kadar çeşitlilik olması ne kadar zengin bir şey biliyor musun? Atatürk de bunu isterdi. Atatürk de mecliste farklı fikirlerin olmasını, o fikirlerin tartışılmasını isterdi meclis içinde.

Aslında bu kadar zengin bir kategoriye sahip olmamız çok güzel bir şey.

Farklı fikrin elle tutulur bir yanı olur en azından. Nasyonel sosyalizm nedir? Bildiğin Nazi merakından nasyonel sosyalizm dedikleri ortada. Nasyonel sosyalist kitle hangi ülkenin meclisinde var?

Farklı fikrin elle tutulur bir yanı olur en azından. Nasyonel sosyalizm nedir? Bildiğin Nazi merakından nasyonel sosyalizm dedikleri ortada. Nasyonel sosyalist kitle hangi ülkenin meclisinde var?
Ona bakılırsa buradaki bir çok şey pek uygulanmıyor. Ama yine de bunları düşünen bir kesimin olması güzel.

Nazizm'i ben de sevmiyorum. Fazla vahşi.

Geri
Yukarı