Ülkeyi Terk Etme İsteği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@CYP o da birşey mi? Siz birde buna bakın:)
411899

411901

Partisi önemli değil, mesele bunun profesör olması. Türk pasaportu taşımaktan utandırdınız.

Bazıları çalışmadan yorulmadan kolay para kazanma peşinde, doğuştan olsun diyor Avrupa'da her şey hazır diyor.
Şu sözü şuraya koyuyorum.
Gökten ne bilgi yağıyor ne meslek yağıyor ne de para yağıyor. Yorulmadan, emek vermeden para kazanmak diye bir şey yok. Baban ultra zengin değilse veya piyango tutturacak şansın yoksa tabii ki.

Avrupa'da da çalışmayana ekmek yok. Amerika'da da. Bu her yerde aynıdır. Hatta ABD'nin leş sokaklarını bilenler bilir. TR'deki fakirlerden daha ultra fakirler var. ABD'den bahsediyoruz :)

Bizim yakındığımız nokta hayat şartları. Aylarca para biriktirip araba alıyorum, devlet 1 tane de bana alacaksın, nokta diyor. Ekonominin hali belli, her ay gelen zamlar belli, artan vergiler belli. Benim 3 arabanın giderini karşılayacak kadar aylık gelirim olsa ne olacak, ileriye gitme namına bir şey yapmayıp yerinde sayan bir ülkede ne kadar mutlu olabilirsin.

Yaklaşık yarım yıldır, hatta belki daha fazladır İstanbul seçimlerden başka bir şey konuşulmadı. Millet, ekonomi kan ağlarken. Yatırımcılar ülkeden tek tek giderken, veya yatırım yaparken 12 kez düşünürken. Fabrikalar kapatılıp binlerce insanın işten çıkarılırken, işsizlik oranı artarken vs. Bunları çıkıp da adam gibi anlatacak 1 kişi yok ama sabaha kadar yok İmamoğlu yok Yıldırım diye canlı yayın yapıyorlar.

Ekonomi çok iyi diyerek, bunları biz yaptık diyerek senin vatandaşının karnı doymuyor. Hayat standartı yükselmiyor. Bunlar anca YANDAŞ kanalların YANDAŞ izleyicilerinin gözünü doyurur.

Son düzenleme:
Bu kafa yapısıyla neden gitmeyelim? Yıllardır değişen bir şey yok.

Eki Görüntüle 411898
Ayrıca lütfen İlber Ortaylı bile olsa herkesin dediklerine kulak asmayın, adam yaşını başını almış bu bir, ayrıca bu insanın doğduğu aile yanılmıyorsam varlıklı bir aile, o yüzden çok sıkıntı olmuyor kendisi için.
Aynısı Celal Şengör’de de var. Yurt dışını kötülüyor ama kendisi New York üniversitesi mezunu, lisesi de Robert Koleji. Ailesi de varlıklı. Alanı dışındaki (özellikle sosyal konularda) açıklamaları çok saçma oluyor;
Hegel’e şarlatan, Marx’a kafası çalışmayan diyor. Dışkı yedirmek işkence değildir diyor vs.

Hocam ciddi ciddi düşündüklerimin aynısını yazıyorsunuz.
Aynısı bende de var Erdoğan gitse bile en az 15-20 yıl sürecek topralanma süreci. Eee sen bana o yıllarımı geri verebilecek misin?
Neden ben ızdırap çekeyim boş yere?
Bu arada İrlanda’da mısınız?

Yok, Turkiye & Amerika arasi gidip geliyorum : ) Ama farketmez, Avrupa'ya bir yere rastgele parmagini koy bizden iyi hayat standartlari vardir. Romanya da bile issizlik orani %5 civari, Slovakya'nin kisi basi milli geliri 20K ya yaklasti. Baban yeterince zenginse, istedigini yaparsin Turkiye'de. Dogru duzgun okuma yazma bilmeyen adam basbakan oluyor. Cocuklarinin kazandigi parayla 81 ilin %20 sini falan satin alirsin. Ingilizce bilmeyen adam cumhurbaskani, damadi hazine bakani : ) Ben nasil Turkiye batmiyor ona sasiriyorum.

Yok, Turkiye & Amerika arasi gidip geliyorum : ) Ama farketmez, Avrupa'ya bir yere rastgele parmagini koy bizden iyi hayat standartlari vardir. Romanya da bile issizlik orani %5 civari, Slovakya'nin kisi basi milli geliri 20K ya yaklasti. Baban yeterince zenginse, istedigini yaparsin Turkiye'de. Dogru duzgun okuma yazma bilmeyen adam basbakan oluyor. Cocuklarinin kazandigi parayla 81 ilin %20 sini falan satin alirsin. Ingilizce bilmeyen adam cumhurbaskani, damadi hazine bakani : ) Ben nasil Turkiye batmiyor ona sasiriyorum.
İngilizce geçin; diploması yok. İyice de sapıttı:
Her halde suriyeliler için bir barınak görevi görüyorüz.
Valla ancak 50 sene sonra bırakın refahı ortada TC bile kalmayabilir bu gidişle.

Bence her şeye rağmen kalmak lazım. Bence zamanla halk bilinçlenecek. Tabi önce eğitim ve ekonominin düzelmesi gerekiyor. Biraz fazla iyimserim sanırım🙂.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı