Üniversite 1. sınıfın başında kayıt dondurup güz döneminde yatay geçiş yapılabiliyor mu?

Mümkün olmaması lazım. Yatay geçiş için ortalamanızın belli bir seviyenin üzerinde olması gerekiyor, bu durumda siz hiç ders almadığınız için sizin ortalamanız bile olmayacak.

MYP yani YKS puanınız ile yatay geçiş yapabilirsiniz.

Eğer gitmek istediğiniz okulun ve bölümün puanı sizin puanınıza eş veya altındaysa geçebilirsiniz. Ancak bunu bir kere yapabilir beğenmezseniz de eski bölüm ve üniversitenize dönebilirsiniz.

Mümkün olmaması lazım. Yatay geçiş için ortalamanızın belli bir seviyenin üzerinde olması gerekiyor, bu durumda siz hiç ders almadığınız için sizin ortalamanız bile olmayacak.
2 çeşit yatay geçiş var ama Myp ile yatay geçişten bahsediyorum ortalamayla olandan değil

MYP yani YKS puanınız ile yatay geçiş yapabilirsiniz.

Eğer gitmek istediğiniz okulun ve bölümün puanı sizin puanınıza eş veya altındaysa geçebilirsiniz. Ancak bunu bir kere yapabilir beğenmezseniz de eski bölüm ve üniversitenize dönebilirsiniz.
Şu an mesela vizelerden sonra kayıt dondurup yapabilir miyim bunu

Şu an mesela vizelerden sonra kayıt dondurup yapabilir miyim bunu.

Öyle kolay kolay dondurulmuyor üniversiteler.

MYP'de devamsızlık falan takılkmadığından dolayı bir şey olmaz. İster dönem sona istersen de 1. sene sonu geçiş yapabilirsin.

2 çeşit yatay geçiş var ama Myp ile yatay geçişten bahsediyorum ortalamayla olandan değil

Şu an mesela vizelerden sonra kayıt dondurup yapabilir miyim bunu

Öyle kolay kolay dondurulmuyor üniversiteler.

MYP'de devamsızlık falan takılkmadığından dolayı bir şey olmaz. İster dönem sona istersen de 1. sene sonu geçiş yapabilirsin.
Ara dönemde her okul her bölümden kontenjan açmıyor ama

Ara dönemde her okul her bölümden kontenjan açmıyor ama.

Biliyorum bakarsın kontenjanın varsa ister ara dönemde yoksa da sene sonunda yaparsın geçişini.

Dondurabiliyorsan dondur ancak üniversiteler kolay kolay dondurmuyor kaydını bildiğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı