Üniversite Bölüm Seçim Sıkıntısı

Bu ülke yakında soluduğun havadan bile vergi alacak. Sen hala Mars'ın derdine düşmüşsün. Herkes ekmek parası derdinde. Kim istemez biz de bilimle ilgilenelim , muasır medeniyetler seviyesine gelelim. Buna devlet öncü olacağına engel oluyor. İnsanlarda para yok para.
Para var lakin değerlendiren, bunu elinde tutmayı beceren insanlar yok. Yada var olanı elinden kaçıran, değerlendirmeyen kişiler çok. 2 hafta önce lisemize BAU rektör danışmanı gelmişti. Türkiye de silikon vadisine benzer bilişim vadisi olduğunu söylemişti. Ek olarak burada faaliyet göstericek kişilerin bir üniversitenin seçtiğini ama hiçbir şey yapmadığını söylemişti. Türkiye de bilişim vadisi olduğunu ilk kez ondan duydum. Belki de böyle şeylerin duyulmaması ülkemizin devamlı olarak beyin göçü vermesinin sebepleri arasındadır. Ve bu bizim ithalata bağımlı olup, muasır devletler düzeyine ulaşmamızı engelliyordur.

Para var lakin değerlendiren, bunu elinde tutmayı beceren insanlar yok. Yada var olanı elinden kaçıran, değerlendirmeyen kişiler çok. 2 hafta önce lisemize BAU rektör danışmanı gelmişti. Türkiye de silikon vadisine benzer bilişim vadisi olduğunu söylemişti. Ek olarak burada faaliyet göstericek kişilerin bir üniversitenin seçtiğini ama hiçbir şey yapmadığını söylemişti. Türkiye de bilişim vadisi olduğunu ilk kez ondan duydum. Belki de böyle şeylerin duyulmaması ülkemizin devamlı olarak beyin göçü vermesinin sebepleri arasındadır. Ve bu bizim ithalata bağımlı olup, muasır devletler düzeyine ulaşmamızı engelliyordur.
Kardeşim ben açık söylüyorum. Lise son sınıftayım. Gelecekte meslek sahibi olamam diye göt korkusuna TTK' da işe gireceğim. Kurada çıktım. Okursam bir meslek sahibi olabileceğimin garantisi yok. 5 bin maaşı var. Dayım yurt dışına çalışmaya gitti kaynakçı olarak . 1 sene çalıştı ve geldi. Aylık 10.000 TL maaşı vardı orda. Bu maaşı Türkiye'de nere verebilir ? Sonra göç olmasın. Öyle bir şeyin imkanı yok. Ben okusaydım yemin ediyorum yurt dışına gitmek vardı kafamda. Şu an sinirliyim. Yazdıklarım yanlış ya da doğru olabilir kusura bakmayın. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı