Üniversite bölüm tercihi 2 yıllık ne okunur?

İleriye dönük ne okunabilir? Bölüm olarak bir de bu sene 21 gireceğim, geç mi okumak için?

Hiçbir yaş geç değil. Bizim bölümümüzde 40,50 yaşında insanlar var. Teknoloji ile alakalı bölümlere yönelin derim ben.

Şunu da ekleyeyim: 2 yıllık diye küçümsemeyin, okuduğunuz bölüm, o bölümün ilgi alanınız olması iş bulma imkanınızı ve gelecekteki muhtemel mevkiinizi arttıracak şeyler. Yeri geliyor 4 Senelik mezunlar CV ile birlikte 2 senelik adamların kapısına gidiyor. Rahat olun, ilgi alanınıza yönelik güzel bir bölüm okur ve işinizde iyi olursanız mezun olduktan sonra daha rahat edersiniz.

(İlgi alanınızdan kastım Tetris seviyorum diye Tetris bölümü okursanız tabii ki iş bulamazsınız. Son zamanlarda çok tercih edilen, geleceğe dönük bölümleri iyi araştırın ve ilgi alanınızı o yöne çevirin derim ben.)

Son düzenleme:
İlgi alanın nedir?

Bilgisayar bilgim var.

Hiçbir yaş geç değil. Bizim bölümümüzde 40,50 yaşında insanlar var. Teknoloji ile alakalı bölümlere yönelin derim ben.

Şunu da ekleyeyim: 2 yıllık diye küçümsemeyin, okuduğunuz bölüm, o bölümün ilgi alanınız olması iş bulma imkanınızı ve gelecekteki muhtemel mevkiinizi arttıracak şeyler. Yeri geliyor 4 senelik mezunlar CV ile birlikte 2 senelik adamların kapısına gidiyor. Rahat olun, ilgi alanınıza yönelik güzel bir bölüm okur ve işinizde iyi olursanız mezun olduktan sonra daha rahat edersiniz.

(İlgi alanınızdan kastım Tetris seviyorum diye Tetris bölümü okursanız tabii ki iş bulamazsınız. Son zamanlarda çok tercih edilen, geleceğe dönük bölümleri iyi araştırın ve ilgi alanınızı o yöne çevirin derim ben.)

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Okumak için hiçbir yaş geç değil. 21 henüz çok yeni bir yaş. Zaten günümüzde 1 yıl mezuna kalmak çok normalleştirildi o yüzden pek de bir şey kaybetmiş olmazsın. Tamamen senin vizyonuna bağlı bir durum. Ortalama olarak 60-70 yaşımıza kadar yaşayacağımızı düşünürsek 30'unda mezun olup gayet mükemmel bir hayata sahip olunur.

Yeni konular

Geri
Yukarı