Üniversite bölüm tercihi

Aladağ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bu sene ilk kez YKS'ye girdim ve 303bin sıralama yaptım. İnşaat mühendisliği tercih etmek istiyordum fakat 300bin barajının altında kaldım, bu durumda tercih edilemiyor değil mi?
Ayrıca tekrar hazırlanmak yerine 2 yıllık yazıp DGS ile geçiş yapma ihtimalini değerlendiriyorum. Sizce hangi yolu izlemem mantıklı olur?

Evet tercih yapamazsınız bu sıralama ile. Ve bence her türlü mezuna kalma şansı varken kalınmalı. Güzel bir çalışmayla çok daha iyi bir sıralama yaparsınız.

Evet tercih yapamazsınız bu sıralama ile. Ve bence her türlü mezuna kalma şansı varken kalınmalı. Güzel bir çalışmayla çok daha iyi bir sıralama yaparsınız.
Mezuna kalabilirim evet fakat 1 yıl kayıp hiç hoş durmuyor zaten 20 yaşındayım hazırlık okumuştum.
Üstüne üstlük limit-turev-integral, organik kimya-bitki biyolojisi gibi konular da eklenecek bu sene, kafam karışmış durumda bilemiyorum

DGS yolundaki riskleri biliyorsan sevdiğin en mantıklısı olur.
2022 DGS sorularına baktım örneğin, Tyt Mat ve Tyt Türkçe'den farksız göründü, İyi bir sıralama yapmak mı zor herkes iyi mi yapıyor acaba

Mezuna kalabilirim evet fakat 1 yıl kayıp hiç hoş durmuyor zaten 20 yaşındayım hazırlık okumuştum.
Üstüne üstlük limit-turev-integral, organik kimya-bitki biyolojisi gibi konular da eklenecek bu sene, kafam karışmış durumda bilemiyorum

2022 DGS sorularına baktım örneğin, Tyt Mat ve Tyt Türkçe'den farksız göründü, İyi bir sıralama yapmak mı zor herkes iyi mi yapıyor acaba
Kontenjan çok az ve sınav da biraz kolay olunca birkaç sıkıntı oluşabiliyor. 🥲

Yeni konular

Geri
Yukarı