Üniversite Bölüm Tercihi Yardım Edermisin?

eeness

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler.Ben bu yıl üniversiteyi tercih edicem.Ama bölümlerde kararsızım.Birisi şu der birisi bu der.
Ben: Hocam nereyi tercih edeyim ?
Hoca: Sen bilirsin
Ben: Siz olsanız nereyi tercih edersiniz ?
Hoca: Ama ben,sen değilim ki...

Bilgisayar müh.- Elektrik elektronik - Makine mühedisliği hangisini seçmeliyim sizce ? En çokta elektrik elektronik ve makine arasında kaldım.Hocada der bilgisayarı üstte yaz.Şuan çok kararsızım.Beynim sulandı :S

Erzurum-uludağ-balıkersir-eskişehir-zonguldak-karabük vs
Üniversite çok :D Ama benim ilk işim bu 3 meslekten birine karar versem ilk 5-10 tercihi ona veririm ve böylelikle o mesleğin gelme olasılığı çok yüksek olur.Bilgisayar belki ilerde iyi olmayabilir.4-5 sene sonra.Daha çok elektrik ve makinede kararsızım.

Neden ders programlarına bakıp az bir fikir edinmiyorsun?
Elektronik ve makine çok farklı dünyalar.
Makine mühendisliği genel manada malzemelerin mekanik özelliklerinden faydalanır ve sistemin bizi yarı yolda bırakmayacağından emin olmaya çalışır.
Sürekli haşır neşir olacağın şeyler: basınç, gerilmeler, dayanım, deformasyon, termodinamik yasaları, ısı transferi, mekanizmalar
Dizaynını mekanik anlamda optimize etmeye çalışacaksın.

Fizikle seviyeli bir ilişkimiz var. :D
Bölümlere baktım.Ama işte tam emin olamadım birazda size sorayım dedim.Şuan aklımda 1 tık önce elektrik elektronik

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı