Üniversite bölüm tercihi nasıl yapılmalı?

El Chavo

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bu yıl Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği kazanmıştım ancak konum ve dersler bakımından yetersiz buldum, şu anda ilgi alanlarım olan bilgisayar ya da spor ile alakalı bir şey okumak istiyorum ve aklımda 2 bölüm var, bunlar şunlar:
1.Bilgisayar programcılığı,
2.Spor yöneticiliği.
Bu bölümlerden birini okumak istiyorum ancak hangisini okusam bilemedim, OBP'min yarısı kırılacağı için mühendislik kazanmam çok zor ondan dolayı 2 yıllık bilgisayar programcılığı yazdım. Eğer bilgisayar programcılığı okursam sonrasında DGS ile mühendisliğe geçmeye çalışacağım ki eğer bu şekilde bir geçiş yaparsam muhtemelen 7 yıl kadar bir okul okuyacağım, yazılıma ilgi alakam da çok fazla ve şu anda Python-Java ikilisini biliyorum. Eğer tam tersi spor bölümünü seçersem, bu sefer 4 yıllık okuyacağım ki sporu da gerçekten çok seviyorum, uzun zamandır vücut geliştirme ile uğraşıyorum.
Şimdi sizce hangi bölümü seçmeliyim? Benim için çalışma ve yurt dışı olanakları (yurt dışında staj ve iş imkanları) gerçekten önemli, onları hedef alarak yazarsanız gerçekten çok sevinirim.

Bilgisayar programcılığı ölü bir bölüm. Senin gibi düşünen eminim binlerce genç vardır. Abim o bölümü okudu, şu an buzdolabı servisinde çalışıyor. Şevkini kırmak istemem ama durum böyle. Spor yöneticiliği hakkında pek bir bilgim olmadığı için sana o konuda yardımcı olamam.

Bilgisayar programcılığı ölü bir bölüm. Senin gibi düşünen eminim binlerce genç vardır. Abim o bölümü okudu, şu an buzdolabı servisinde çalışıyor. Şevkini kırmak istemem ama durum böyle. Spor yöneticiliği hakkında pek bir bilgim olmadığı için sana o konuda yardımcı olamam.
Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı