Üniversite değiştirince askerlik tecili bozuluyor mu?

TımarsızSipahi

Centipat
Daha fazla  
Mevcut okuduğum üniversiteden kaydımı sildirsem yeni üniversiteye geçerken tecil sorun olur mu? Daha önce liseden sonra askerliğimi 1 kere tecil ettirmiştim 2 yıllık. Şu an üniversitem 2030'a kadar tecil ettirmiş gözüküyor.

Üniversiteden mezun ya da kayıt silme dondurma yaptığınız an teciliniz biter. 2 yıllık okuduysanız ve tecil ettirmek istiyorsanız en düşük 4 yıllık, 4 yıllık bitirdiyseniz yüksek lisans başlamalısınız. Teciliniz yıl sonunda 2030 değil gerekli olan gün ve tarihe dönecektir.

Üniversiteden mezun ya da kayıt silme dondurma yaptığınız an teciliniz biter. 2 yıllık okuduysanız ve tecil ettirmek istiyorsanız en düşük 4 yıllık, 4 yıllık bitirdiyseniz yüksek lisans başlamalısınız. Teciliniz yıl sonunda 2030 değil gerekli olan gün ve tarihe dönecektir.
Yani üniversitedeki kaydımı sildirip yeni üniversiteye kayıt yaptırmaya gitsem tecilim bozulur mu? Bozulursa kayıt yapmazlar mı ?

Yani üniversitedeki kaydımı sildirip yeni üniversiteye kayıt yaptırmaya gitsem tecilim bozulur mu? Bozulursa kayıt yapmazlar mı?

Okuyor olarak yapılan tecil bozulur. Ama üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl tecil etme hakkınız var kullanabilirsiniz. 31 aralığa kadar yeni okula kayıt yaptırırsanız bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Okuyor olarak yapılan tecil bozulur. Ama üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl tecil etme hakkınız var kullanabilirsiniz. 31 aralığa kadar yeni okula kayıt yaptırırsanız bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Üniversiteden mezun olmadan bırakacağım. Liseden sonra 2 yıl tecil yaptırmıştım daha önce. 2024 Temmuz'da bırakıp 2024 Eylül'de üniversiteye kayıt yaptırmayı planlıyorum sorun olmazsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı