Askerlik tecili bittikten sonra üniversite tercihinde problem olur mu?

Ben de seninle benzer durumdayım. MSB öğrenci erteleme işlemleri kısmından edindiğim bilgilere göre ertelemesi sona eren veya iptal edilenlerin, hangi yılda ertelemesi iptal olduysa o yılın son gününe kadar yoklama yapabilme hakkı veriliyor. Bu durumda yoklama kaçağı olmuyorsun yoklamaya tabi oluyorsun. Senin durumuna gelecek olursak 27/07/2023 tarihinden 31/12/2023 tarihine kadar askerlikle ilişiğin olmaz. Yani diyeceğim hiçbir sıkıntı yok görünüyor.
hocam son durum nedir

kusura bakmayın baya baya sonra yazıyorum da. Otomatik tecili ileri tarihe atıyor korkunuz olmasın yılın sonuna kadar teciliniz devam ediyor. Yani üniye kayıt olabiliyorsunuz. Ben tercihi yaptım kaydı yaptıracam yerleştirme açılınca.
Hocam benimki sizinkiyle tam aynı değil benim bu yılın sonunda tecil bitiyor. Fakat ben seneye sınava girecem lise tecilimi kullandim ben 3 senelik. Ocak ayında tecilim bitiyor Şimdi ben sınava girsem üniye gidince üniversite için tekrar tecil edilir mi lütfen yanıt versen çok merak ediyorum. (Yani üniye gidene kadar ya yoklama kaçağı kalacam ya da çok zayıflayıp 1 sene erteleme Alacam peki yoklama kaçağı ya da bu 1 senelik ertleyeme olursa eğer okul kaydı yapılır mı yani süreç ne olur)

Hocam benimki sizinkiyle tam aynı değil benim bu yılın sonunda tecil bitiyor. Fakat ben seneye sınava girecem lise tecilimi kullandim ben 3 senelik. Ocak ayında tecilim bitiyor Şimdi ben sınava girsem üniye gidince üniversite için tekrar tecil edilir mi lütfen yanıt versen çok merak ediyorum. (Yani üniye gidene kadar ya yoklama kaçağı kalacam ya da çok zayıflayıp 1 sene erteleme Alacam peki yoklama kaçağı ya da bu 1 senelik ertleyeme olursa eğer okul kaydı yapılır mı yani süreç ne olur)
seneye kalamazsan hiç bir türlü, ben şubeye gidip detaylı konuştum. Bu yıl üniversite yazmak zorundasın kaydını da yaptıracaksın, tecil olacak askerliğin. Sonra sınava çalışacan seneye gireceksin ama unutma puanın kırılacak. Hani Ben kaçak sınava hazırlanim deme sakın hem para cezası çok yüklü hemde hadi kaçak girdin ettin diyelim seneye sınavı iyi yaptın desek bile üniye kaydını yaptıramazsın kaçak durumda olduğun için üni kaydını yapmaz.

kusura bakmayın baya baya sonra yazıyorum da. Otomatik tecili ileri tarihe atıyor korkunuz olmasın yılın sonuna kadar teciliniz devam ediyor. Yani üniye kayıt olabiliyorsunuz. Ben tercihi yaptım kaydı yaptıracam yerleştirme açılınca.
hocam benim de tecilim 22 ağustosta bitiyor 28 ağustosta üniye kayıt olacağım problem olmaz yani değil mi

hocam benim de tecilim 22 ağustosta bitiyor 28 ağustosta üniye kayıt olacağım problem olmaz yani değil mi
olmaz zaten bitince göreceksin e devletten gir askerliğime yıl sonuna kadar yoklamaya tabi oluyorsun. Bu durumdayken bir ceza sıkıntı vs olmuyor gidip kaydını yaptırabilirsin

Uzun zaman sonra konuya yazdığım için sorun olmaz umarım fakat içime su serptin dostum teşekkür ederim. Benim de tecilim 01.07.2024 tarihinde bitiyor çünkü. Yıl sonuna kadar kaçak duruma düşmüyor olmak rahatlattı şu an beni.

01/01/2025 tarihinde askerlik tecilim bitiyor. 10.12.2003 doğumluyum 2025 yılındaki üniversite sınavına gireceğim. Bildiğim kadarıyla tecil bitince yıl sonuna kadar yoklama kaçağı olmuyor. Sınavdan sonra herhangi bir problem olur mu?
Knk benimde aynı durum galiba yoklama oluyor ve uzuyor ve sıkıntı olmuyor sen bilgi edindin mi askerlik şubesinden

Geri
Yukarı