Üniversite Değiştirme

Labsente

Kilopat
Daha fazla  
Ben şu anda Kocaeli Üniversitesi'nde okuyorum. Hazırlık sınıfı ile birlikte bu ikinci senem. Ama bulunduğum bölümde rahat edemediğim için bölüm değiştirmek istiyorum. Merkezi Yerleştirme Puanı ile bu değişikliği yapmak istiyorum fakat internet üzerinde araştırma yaptığım zaman çok net bilgiler elde edemedim ve aklımda bir kaç soru kaldı. Bu tür bir üniversite veya bölüm değişikli yapan arkadaşlar varsa bir iki sorum olacaktı.
  1. Merkezi Yerleştirme Puanı ile ne zaman ve nereye başvuru yapmam lazım.
  2. Benim bölümüm TM-1 bölümü TS veya MF bölümlerinden herhangi birisine de başvuru yapabilir miyim? (Tüm alanlarda puanım mevcuttur.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de MF-4 bölümünden TM-2 bölümüne geçiş yaptım bu şubatta. Dönemler değişiklik gösterebiliyor. Geçmek istediğiniz okuldan tam bilgi almanız ve siteden bu tarihlerde başvuru sürecini takip etmelisiniz. Ben bahar döneminde geçiş yaptım. Ancak yıl sonunda da bunun için başvuru yapılabiliyordur belki bu konuda tam bilgiyi size okul verecektir. Başvuruyu ise okula yapıyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı