Üniversite uzaktan okunur mu?

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Üniversiteyi uzaktan okuma ihtimalimi değerlendirmeye başladım malum her şey çok pahalı yurt vs.
Uzaktan okunur mu? Üniversite ortamı, rahatlığı, özgürlüğü gibi şeylerden mahrum kalmak ne kadar kötü olur? Sınavları da mı Online oluyoruz kameralı gibi? O nasıl oluyor? Sırf sınav olmak için üniversiteye gideceğimizi pek sanmıyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Uzaktan öğretim olan bir bölüm okumaktan ziyade iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okumanızı tavsiye ediyorum. Uzaktan okunur mu kısmından kastınız uzaktan öğretim olan programları kast ediyorsunuz, değil mi?

Her üniversitede açık öğretim fakültesi yok onu bilerek okuma kararı alın derim. Açıkçası bana göre açıktan okumak daha iyi, en azından iş bulma ve çalışma fırsatınız oluyor.

Açık öğretimle uzaktan öğretim çok farklı şeyler hocam. Uzaktan öğretimde derse devam zorunluluğu falan da oluyor, açık öğretimde bu durum olmuyor. Bir de bir tanıdığım uzaktan öğretim olan bir bölüm okuyordu. Ara sıra hocalarının ders için üniversiteye çağırdığı da oluyordu. Vizeleri online, finalleri de okullarda oluyorlar bildiğim kadarıyla da.

Örgün okumak her zaman daha iyidir ancak bu uzaktan okudun diye daha başarısız bir kariyer süreceğin anlamına gelmez. Sen kendini ne kadar geliştirisen o kadar piyasada rahat iş bulursun. İş biraz sana kalmış. Ama ben yine de eğitimin yüz yüze örgün eğitim olmasından yanayım.

Evet, bir tanıdığım finali için okula gidiyordu. Ara sıra bazı dersleri için de hocası okula çağırıyordu. Ek olarak uzaktan öğretimin harç ücreti de bulunuyor. Kendi şehrinizde %50 vakıf ya da şehir dışında iyi bir üniversite de okumayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı