Üniversite ders kaydı nasıl yapılır?

TBTURK

Hectopat
Yer
Konya
Arkadaşlar merhaba, 2021 sınavı ile üniversiteye girdim fakat bir takım sorunlar yüzünden hiç üstüne düşemedim (ortalamam 1'in altında.) Haliyle ilk yıl bütün derslerden geçemedim. Şimdi 2. yılın başında ders kaydı yapmam gerekiyormuş ilk yılın dersleri otomatik seçili olarak geldi galiba seçtiğim dersler kısmında onlar var çünkü. Danışman hocaya mail attım fakat sorularıma doğru düzgün yanıt vermeyip sadece alttan olan derslerin dahil 30 Akts'lik ders seçebilirsin deyip bıraktı (ekran görüntüsünü alta bıraktım.). Anlamadığım konu ben dersleri seçerken ilk fotoğrafta göründüğü gibi krd yazan yere göre mi seçeceğim yoksa ects yazan yere göre mi seçeceğim? 3. dönem derslerinin tamamını seçmem gerekiyor normalde benim 30 Akts'lik seçmem lazım hepsini seçince 34 oluyor krd kısmına göre, hepsini seçsem bir sorun olur mu? Ects ile seçeceksem eğer sadece bir ders seçebiliyorum kafam çok karıştı hiçbir şey anlamadım sözde danışman hocada hiçbir bilgi vermiyor buradan alacağım bilgiler onun verdiklerinden daha kıymetli olacaktır kesinlikle.

@312971 hocam siz bu tarz konulardan anlıyordunuz galiba yardımcı olur musunuz?

Danışman hoca doğru düzgün cevap vermiyor sorularıma kestirip atıyor. 3. dönem derslerinin hepsi seçtim bekleyip göreceğim artık ne olacağını.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    2,7 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı