İkinci üniversite kaydı ve tercihi nasıl yapılır?

ModernHarmony18

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i7-10750H
GTX 1650 SUPER 4GB
16,0 GB
Meslek
Teknisyen
Merhaba, halihazırda bir üniversitede 4 yıllık lisans eğitiminin 4. sınıfına geçtim bu sene YKS sınavına girdim ve 2 yıllık ön lisans okumak istiyorum. (son sene lisans ve ön lisans aynı anda okuyarak) birkaç yerde lisans okuyorsanız ikinci üniversite olarak sadece ön lisans seçebildiğimizi gördüm ancak hala bulamadığım bir bilgi var. Ben normal bir şekilde tercih yapıp kayıt yapabiliyor muyum yoksa lisans okuduğum okuldan herhangi bir izin almam gerekli mi? Direkt ön lisans tercihime kaydımı yaptırırsam mevcut lisans kaydım etkilenir mi?

İkinci üniversiteye kayıt ol direk. Tercih yapmak gerekmiyor diye biliyorum.
"İkinci üniversite" programı olarak değil de ikinci bir üniversiteye kayıt gibi soruluyor sanırım. Yoksa "ikinci üniversite" programlarında sınava girmeden kayıt yapılıyor zaten.

"İkinci üniversite" programı olarak değil de ikinci bir üniversiteye kayıt gibi soruluyor sanırım. Yoksa "ikinci üniversite" programlarında sınava girmeden kayıt yapılıyor zaten.

Evet böyle olacak doğrusu.

Zaten YKS sınavına bu sene girdim puanım da fazlasıyla yetiyor istediğim yer için sınavsız ikinci üniversite programı kapsamında galiba istediğim yer yok çok bilgim yok o konuda ama direkt tercih yaparak girebilirim puanım yetiyor. Fakat tercih süreci nasıl işliyor ona hakim değilim, mevcut okul kaydıma bir şey olursa diye korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı