Çözüldü Üniversite ders kaydı yapmadım, ne yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba 1. sınıfım, ders kayıt işlemlerinin 1. sınıfta otomatik olacağı söylenmişti. Ben de kayıt yapmadım öyle dediler diye. Ders kayıt dün sona ermiş, şu anda OBS'te de bu hatayı alıyorum. Okula doğru yola çıktım, kayıt işlemi bittikten sonra bana yardımcı olabilirler mi sizce?

Screenshot_20210918_105149.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba 1. sınıfım, ders kayıt işlemlerinin 1. sınıfta otomatik olacağı söylenmişti. Ben de kayıt yapmadım öyle dediler diye. Ders kayıt dün sona ermiş, şu anda OBS'te de bu hatayı alıyorum. Okula doğru yola çıktım, kayıt işlemi bittikten sonra bana yardımcı olabilirler mi sizce?

Eki Görüntüle 1168125
Genelde her sınıfa başka bir gün açık olur ders kayıtları otomatiği ilk sizden duydum. Ekle bırak döneminde alabilirsiniz dersleri. Siz gene de okula sorun tabi.

Eki Görüntüle 1168125
Genelde her sınıfa başka bir gün açık olur ders kayıtları otomatiği ilk sizden duydum. Ekle bırak döneminde alabilirsiniz dersleri. Siz gene de okula sorun tabi.

Çözüm

Eki Görüntüle 1168125
Ders çıkarma dönemi varsa o dönemde alabilirsin. Danışman hocanla görüşüsen istediğin dersleri o da ekleyebilir belki.

Otomatikten kasıt derslerin seçilmesidir, onayı yine sizin vermeniz lazım diye biliyorum. Danışman hocani ariyabilirsin/mail atabilirsin. Öğrenci işlerini veya bölüm sekreterini de arayıp durumu anlatabilirsin. Her üniversitede var mı bilmiyorum ama ekle çıkar haftası oluyor o zaman derslerini seçebilirsin diye düşünüyorum.

Yeni konu açmadan yazmak istedim cevaplarsanız sevinirim.

Hocam benim ders kayıtlarım bu ayın 20'sinde başlayacak ve üniversitenin kendi sitesinden yapılacağı söylendi fakat site 1 haftadır "404 error" veriyor. Üniversiteye gitsem ders kayıtımı yaptırabilir miyim?

Otomatikten kasıt derslerin seçilmesidir, onayı yine sizin vermeniz lazım diye biliyorum. Danışman hocani ariyabilirsin/mail atabilirsin. Öğrenci işlerini veya bölüm sekreterini de arayıp durumu anlatabilirsin. Her üniversitede var mı bilmiyorum ama ekle çıkar haftası oluyor o zaman derslerini seçebilirsin diye düşünüyorum.

Benim ders kayıtlarım başladı ama danışman hoca kısmına girdiğimde sadece - işaretini görüyorum yani yok hiçbir bilgi yok belli değil sanırım ne yapmalıyım öğrenci işlerini aramak dışında bir şey yapmam gerekli mi?

Geri
Yukarı