Üniversite ders tavsiyesi

Makaleler
1
Bilgisayar mühendisliğinde son sınıftayım. Okulum yarım dönem kesin bir şekilde uzuyor bu nedenle önümde 3 yarıyıl daha var. 2 adet seçmeli ders almam gerekiyor, 1 tanesi herhangi bir bilgisayar mühendisliği seçmeli dersi , 1 tanesi ise zorunlu seçmeli havuzundan alınması gerekiyor. Şimdi sorun şu ki bu dönem zorunlu seçmeli dersten 1 tane açılmış durumda. O dersi veren hoca ise inanılmaz kaprisli, insanları kendi isteğiyle bırakan ( 91 kişilik sınıfta sadece 11 kişi geçebiliyor), öğrenci süründürmeyi seven, kafasına göre kural koyan sorunlu bir adam. Öyle ki dersin akışını bozmasanız bile , bilgisayarınıza bakmanız, telefonunuza bakmanız, uyumanız , su dahil içecek içmeniz durumunda sizi sınıftan atıyor. Canı isteyince de dersi bitirip anlatmadığı yerlerden öğrencileri sorumlu tutuyor. Dediğim gibi önümde 3 dönem ve 2 adet seçmeli ders almam gerek. Bu dönem sizce bu adama rağmen zorunlu bir ders almalı mıyım? Şayet bu adam bırakırsa o dersi asla düzelttirmez ve okulum çıkmaza girer. Sizin fikirlerinizi dinlemek istiyorum.

Okul sisteminizi bilmiyorum ama seçmeli dersten kalmış olmanız o dersi vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aynı gereksinimi sağlayan başka bir seçmeli ders alıp geçerseniz. FF durumundaki olan seçmeli dersin anlamı kalmıyor.

Okul sisteminizi bilmiyorum ama seçmeli dersten kalmış olmanız o dersi vermek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aynı gereksinimi sağlayan başka bir seçmeli ders alıp geçerseniz. FF durumundaki olan seçmeli dersin anlamı kalmıyor.
Malesef benim okulumda FF dersi DD vermediğiniz sürece o dersin yerine başka hiçbir şey alamıyorsunuz, mezun olamıyorsunuz

Malesef benim okulumda FF dersi DD vermediğiniz sürece o dersin yerine başka hiçbir şey alamıyorsunuz, mezun olamıyorsunuz
Hocam bir şey merak ediyorum örneğin seçmeli dersten kaldınız ama devamsızlık sorunu yok Örneğin seneye başka seçmeli ders açılsa , kaldığımız ders açılmasa bu yeni açılan seçmeli dersi ilk defa aldığımız için devamsızlıktan muaf oluyor muyuz ? Yoksa derslerine girmek zorunda mıyız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı