Üniversite Gaming laptop kullanılır mı?

Menemen Baronu

Hectopat
Yer
Trakya
Şu an da 12. sınıfım yakın zamanda abim bana HP Omen marka bir bilgisayar almış. Normalde üniversite MacBook alır diye düşünüyordum fakat böyle daha iyi olurmuş sanırsam. İstediğim bölüm bilgisayar mühendisliği. Sizce bu bölümü okursam eğer, üniversite de oyuncu bilgisayarı kullanmam da sorun olur mu?

Şu an da 12. sınıfım yakın zamanda abim bana HP Omen marka bir bilgisayar almış. Normalde üniversite MacBook alır diye düşünüyordum fakat böyle daha iyi olurmuş sanırsam. İstediğim bölüm bilgisayar mühendisliği. Sizce bu bölümü okursam eğer, üniversite de oyuncu bilgisayarı kullanmam da sorun olur mu?
Hayır olmaz, çoğunluk böyle zaten.

Önemli olan markası değildir önemli olan işinizi görüp görmediğidir. Bende MacBook cuyum fakat bence herhangi bir sorun olmaz. Fanları uçacakmışcasına dönmesse tabii :D.

Hocam şöyle düşünün. Oyuncu bilgisayarı alırsanız hem ekran kartı açısından hem de işlemci açısından füze bir cihazınız oluyor. Ofis bilgisayarı alırsanız sadece işlemci daha ön planda oluyor. Tercihlere göre değişir tabii ancak bana göre ikisinin de eşit düzeyde olması daha iyi.

Düşündüğün şeye bak.
Sadece apple da kullanılan programlama dilleri var onlar da mobil uygulama programlamak için kullanılıyor, onun harici apple a gerek yok denebilir. Eğer gerek olursa da sanal makine vs. ile de kurabilirsin.
Sen ders çalış çok takılma sosyalde :).

Düşündüğün şeye bak.
Sadece apple da kullanılan programlama dilleri var onlar da mobil uygulama programlamak için kullanılıyor, onun harici apple a gerek yok denebilir. Eğer gerek olursa da sanal makine vs. ile de kurabilirsin.
Sen ders çalış çok takılma sosyalde :).
Yok hocam benim şuan ki pc pert. Sosyale bile zor giriyorum. Zaten bugün cuma günü olduğu içi mola günümde bari sosyalde kafama takılan şeyleri sorayım dedim. Neyse uzatmayayım geri kalanı lise bölümüne ait...

Yeni konular

Geri
Yukarı