Üniversite hayatı önerisi

Oakgn45

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Monster Abra A5 V16.5.2 / nVIDIA® GeForce® GTX1650 / Intel® Comet Lake Core™ i5-10200H / 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz / 500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280
Önümüzdeki yıl üniversiteye başlayacağım. Oldu da açıldı diyelim. Sizlerden üniversite ile alakalı her konudan fikir bekliyorum. Örneğin ekonomi, insan ilişkileri, dersler vs.

Çıkarlarına göre arkadaşlık kur, herkes de öyle yapacak zaten ve muhtemelen lise arkadaşlıkları gibi uzun sürmeyecek ve yakın olmayacak hiçbir arkadaşlık. Örneğin en sevmediğim tiplemelerle çalışkan oldukları için aynı grupta ödev yaptım. Üniversiteye gidince lisenin ilk yılı gibi ne de olsa geleceğimi kurtardım diye salma dersleri, benim gibi sınıfta kalırsın.

Ekleme: Arkadaşlık hiçkimseyle kurmadım, herkese ne uzak ne yakınım. Çıkarın neye uyarsa ona göre davranabilirsin. Siyasetten de uzak dur, özellikle bazı okullarda çok sıkıntı.

Kesinlikle derslerine öncelik ver. Hocalar lisedekine benzemez. Öğrenciye acıma, kıyak geçme gibi durumlar olmuyor. Arkadaş ilişkileri ise konuştukça, tanıştıkça kendiliğinden oluyor zaten. Bir de Üniversite okuma amaçları sadece kız düşürmek olan tipler var, onlardan olma veya onlar ile arkadaşlık kurma.

Çıkarlarına göre arkadaşlık kur, herkes de öyle yapacak zaten ve muhtemelen lise arkadaşlıkları gibi uzun sürmeyecek ve yakın olmayacak hiçbir arkadaşlık. Örneğin en sevmediğim tiplemelerle çalışkan oldukları için aynı grupta ödev yaptım. Üniversiteye gidince lisenin ilk yılı gibi ne de olsa geleceğimi kurtardım diye salma dersleri, benim gibi sınıfta kalırsın.

Ekleme: Arkadaşlık hiçkimseyle kurmadım, herkese ne uzak ne yakınım. Çıkarın neye uyarsa ona göre davranabilirsin. Siyasetten de uzak dur, özellikle bazı okullarda çok sıkıntı.
Çok teşekkür ederim.
Kesinlikle derslerine öncelik ver. Hocalar lisedekine benzemez. Öğrenciye acıma, kıyak geçme gibi durumlar olmuyor. Arkadaş ilişkileri ise konuştukça, tanıştıkça kendiliğinden oluyor zaten. Bir de Üniversite okuma amaçları sadece kız düşürmek olan tipler var, onlardan olma veya onlar ile arkadaşlık kurma.
Çok teşekkürler.

Dersler senin görevin, onları zaten yapmak zorundasın, bunların yanında kişisel gelişimini sürdürmen için kurslara katılmanı öneririm, çevrimiçi, yüzyüze farketmiyor artık bu saatten sonra. Akademik düşünüyorsan ingilizce çalışmaya şimdiden önem ver, son yıllar temelin olursa az biraz çalışmayla iyi puanlar alabilirsin. Sana faydalı olacağını düşündüğün hiçbir etkinlikten kaçma. Unutma bu 4 yıllık süreçte patates olarakta diploma alabilirsin, kendini geliştirmiş bir birey olarakta diploma alabilirsin.

Sonuçta okumaya gidiyorsun ve bu süreci en optimum sürede tamamlamak esas olmalı. Eğlence tabii ki üniversite ortamında mutlaka olması gerekir. Bu zamanlar geri gelmeyecek ancak 2022 özelinde salgının etkileri devam edeceği için bu sıkıntılı süreci derslere verilecek önem ile devam ettirmek en iyisi olur. Ekonomi konusu ise aylık ufak ufak hesaplar yapman yanlış olmaz. Ben okurken hayat bir miktar daha rahattı ama her şeyin fiyatı ülke gündeminden etkilendiği için hesabını bilmen kesinlikle önemli. Eğer harcamaların kısıtlı olacaksa sonraki sene ufak işler bulabilirsin ama hayatına etki etmeyen nitelikte olmalılar. İnsan ilişkileri belki de içlerinde en bilinmezi. Her daim bir adım geride ol ve karşındaki insanların derslerini ve hayatını ne kadar etkilediklerini gözlemle. Eğlenmenin bir sınırı olmalı ve o insanların seni bir girdaba sürüklemelerine izin verme.

Geri
Yukarı