Üniversite için 27 bin TL laptop önerisi

Bütçe
27000

S1mples Teacher

Femtopat
Daha fazla  
Hocalarım bu sene bilgisayar mühendisliği kazandım beni üniversite hayatında idare edecek oyunlarda çok kasma donma yaşatmayacak beni üzmeyecek bir laptop arıyorum.
Benim aklımda MSI Thin GF63 vardı fakat biraz araştırdıktan sonra 4050 45 watt oldugunu görünce biraz soğudum kezza indirimde Casper Excalibur var şu an ama onu da forumlarda bayağı gömmüşler bu fiyat bandında 4050 bulmak biraz zor ama o seviyede bir ekran kartı olursa güzel olur tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca MSI GF63 vs Casper Excalibur hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.

Casper ve monsterdan uzak durun.

Oyunlar 1.önceliğin değilse eğer 3000 serisi laptoplarda gayet işini görür hocam DLSS desteği sayesinde oynayamayacağın oyun olmaz hatta yakın zamanda DLSS 3.5 gelecek 2000, 3000 ve 4000 serisi için.

ASUS TUF veya HP Victus tercih edebilirsin.

HP Victus laptoplarda işlemciler biraz sorunlu olabiliyor anlık FPS düşmesi gibi durumlar yaşayabilirsin bizzat kendimde kullandığım için belirtmekte fayda var.

Casper ve monsterdan uzak durun.
hocam satıcı güvenli mi pek duyduğum bi site değil açıkçası pazaramada dip fiyat

Oyunlar 1.önceliğin değilse eğer 3000 serisi laptoplarda gayet işini görür hocam DLSS desteği sayesinde oynayamayacağın oyun olmaz hatta yakın zamanda DLSS 3.5 gelecek 2000, 3000 ve 4000 serisi için.

ASUS TUF veya HP Victus tercih edebilirsin.

HP Victus laptoplarda işlemciler biraz sorunlu olabiliyor anlık FPS düşmesi gibi durumlar yaşayabilirsin bizzat kendimde kullandığım için belirtmekte fayda var.
önerin var mı hocam direk model bazında

Benim bir mantığım var. Oyun oynanacaksa kesinlikle laptop olmamalı, neden? Oyuna yönelik güçlü donanımı olan laptopların taşıması gerçekten çok sıkıntılı çünkü ağırlar. Adaptörü ayrı ağır, kendisi ayrı hantal... Evde duracaksa orası başka tabii... Ben öğrenci gözünden değerlendiriyorum. Her şeyden önce bilgisayarını mutlaka okula götüreceksin. Bu ciddi bir ağırlık ekliyor sırtına. Defterlerin ve varsa kitapların eklendiğinde gerçekten zulüm haline gelebiliyor. Nereden mi biliyorum? çünkü bende Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. İllede oyuncu istiyorsanız evden çıkarmayacaksanız masaüstü daha mantıklı bence. Eğer okula götürecekseniz taşıması daha hafif olan Apple Macbook veya Huawei Matebook veya Dell XPS gibi cihazlara yönelmenizi öneririm. Ben M1 Pro işlemcili Macbook Pro kullanıyorum. Hem taşıması kolay, hafif ve inanılmaz güçlü bir bilgisayar. Apple'ın eğitim indirimi başladı, M2 işlemcili MacBook Air modellerine göz atmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı