Üniversite için Acer Aspire 3 A315-24P-R1x3 alınır mı?

Bütçe
6000-12000

cnbz

Decapat
Üniversitede Online sınav, ders, Word, PDF vs. gibi şeyler kullanmak için laptop araştırıyorum. Linkteki laptop nasıldır? Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum. Başka önereceğiniz laptop var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Fazla fazla yeter hatta artar, işlemci bu gibi programlar için aşırı verimli fakat ram uplanmıyordu öyle hatırlıyorum bir bakın bilginiz olsun entegre olarak geliyor.

2x8 RAM alıp 16 GB RAM yapmanızı tavsiye ederim. Artık 8 GB RAM pek yeterli değil. Onun dışında müthiş F/P bence.

Üniversitede Online sınav, ders, Word, PDF vs. gibi şeyler kullanmak için laptop araştırıyorum. Linkteki laptop nasıldır? Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum. Başka önereceğiniz laptop var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Alınır ama bunun daha ucuz versiyonları var. Aynı donanım daha ucuz hali.

Örnek. Malzeme kalitesi vs nasıldır bilemem.

Son düzenleme:
Dediklerinizi yapmak için yeter de artar bile fakat bütçeniz bu civarlardaysa daha iyi modellere çıkılabilir diye düşünüyorum.

Fazla fazla yeter hatta artar, işlemci bu gibi programlar için aşırı verimli fakat RAM uplanmıyordu öyle hatırlıyorum bir bakın bilginiz olsun entegre olarak geliyor.

2x8 RAM alıp 16 GB RAM yapmanızı tavsiye ederim. Artık 8 GB RAM pek yeterli değil. Onun dışında müthiş F/P bence.

Alınır ama bunun daha ucuz versiyonları var. Aynı donanım daha ucuz hali.

Örnek. Malzeme kalitesi vs nasıldır bilemem.

Cevaplariniz icin teşekkür ederim yani alinir diyorsunuz. RAM nereden alacağım garanti dışı kalır mı? Bu arada internetten almayacağım mağazadan elden alacağım.

Evet kasa açılıp RAM takılacağı için garanti dışı kalır. Ekstra RAM almak ve takmak isteyenler için bir sürü video mevcut. Ki zaten takacağınız RAM, mevcut raminizle uyumlu olmalı. Ama çok kolay iş dert etmeyin 🙂

Cevaplariniz icin teşekkür ederim yani alinir diyorsunuz. RAM nereden alacagim garanti disi kalir mi? Bu arada internetten almayacagim magazadan elden alacagim.

Dostum eğer alacağın modelde 2 slot varsa laptopun içindeki modelin aynısını almanızı öneririm.

Evet kasa açılıp RAM takılacağı için garanti dışı kalır. Ekstra RAM almak ve takmak isteyenler için bir sürü video mevcut. Ki zaten takacağınız RAM, mevcut raminizle uyumlu olmalı. Ama çok kolay iş dert etmeyin 🙂

Bazı markalar garanti bozmuyor. Lenovo gibi.

RAM taktirmasam olur mu garanti dışı kalır diye korkuyorum.

Mağazadaki görevliye sorarsın "RAM arttırırsam garanti bozulur mu?" diye. Bozulmaz derse kendin halledersin. Ayrıca kasanın altında vidalarda herhangi bir etiket vs varsa yine açarsan garantisi bozulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı