Üniversite için dizüstü bilgisayar önerisi

30k biriktirmek kolay işmi :D para gökten gelmiyor bize maalesef.

Hocam kendi açımdan dedim :) yani 18k veren dişini sıkıp 4-5 ay çalışıp part time bir şekilde o parayı 30k çok rahat yapar yeter ki yapmak istesin. Çalışan arkadaşım var para biriktirip PC topladı mümkün olan bir şey sadece ona kalmış sadece yapıp yapmamak.

Adam kararını vermiş okul içi bilgisayar, yalnızca yüksek grafik istemeyen oyunları oynatsın yeter demiş "Oyunları Ultra ayarlarda oynayabileceğin 3070'li bir şey al" diye öneri geliyor. Çok garip. Adam yazdığı duruma uygun bilgisayar önerileri bekliyor. Kişisel fantezilerinize uygun bilgisayar değil :)

Öneriye gelirsek. Benim önerim mevcut Prime indirimiyle: Acer Nitro 5 AN515-55 Oyun Bilgisayarı, 15.6" FHD, Intel Core i5-10300H İşlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Harici RTX™ 3050 4 GB Ekran Kartı, Free DOS : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Öncelikle hepinize yanıtlarınız için teşekkür ederim. Tüm bu gaming laptopların en büyük sıkıntısı şu bence. Düz, entegre gpu lu laptoplar daha premium gözüküyorlar, incelikleri, renkleri ve ekranlarından dolayı bence. Eve çıktığın zaman zaten masaüstü alırsın önerisi gayet mantıklı geldi.

Aklımda bu iki tür için iki örnek var.

Birincisi bu bilgisayar.
İkincisi de bu.

Ben ilk yıl yurtta kalacağım, ve üniversite hayatımı da oyunda geçirmeyi düşünmüyorum pek. Arkadaşımda ideapad'in 3060 versiyonu var, kendisinin dediği, bu bilgisayarın görüntü olarak diğer oyun bilgisayarı gibi ışıklı mışıklı bir görüntü vermediği, şarjı pil tasarrufuna alırsam uzun süre gideceği, normal bir laptopun yaptığı her işi zaten yapabildiği. Siz ne düşüyorsunuz?

Öncelikle hepinize yanıtlarınız için teşekkür ederim. Tüm bu Gaming laptopların en büyük sıkıntısı şu bence. Düz, entegre GPU'lu laptoplar daha Premium gözüküyorlar, incelikleri, renkleri ve ekranlarından dolayı bence. Eve çıktığın zaman zaten masaüstü alırsın önerisi gayet mantıklı geldi.

Aklımda bu iki tür için iki örnek var.

Birincisi bu bilgisayar.
İkincisi de bu.

Ben ilk yıl yurtta kalacağım, ve üniversite hayatımı da oyunda geçirmeyi düşünmüyorum pek. Arkadaşımda Ideapad'in 3060 versiyonu var, kendisinin dediği, bu bilgisayarın görüntü olarak diğer oyun bilgisayarı gibi ışıklı mışıklı bir görüntü vermediği, şarjı pil tasarrufuna alırsam uzun süre gideceği, normal bir laptopun yaptığı her işi zaten yapabildiği. Siz ne düşüyorsunuz?

Eve çıkacağın garantiyse sırf şarj odaklı bir ofis laptopu almak mantıklı tabii. Ancak kiraların durumu şimdiden vahimken bir sene sonra nerelere gelir, alacağın masaüstü sistem bir sene sonra kaça patlar; bunları iyi düşünmek lazım. Sonuçta bir sene sonra kendi bütçene uygun kiralık ev bulamayıp yurttan çıkamama gibi bir ihtimal de var. Şunu unutmamak lazım son birkaç senenin bizlere bağırdığı ekonomi alt metni: " alabileceğinin en iyisini al, şimdi al."

Eve çıkacağın garantiyse sırf şarj odaklı bir ofis laptopu almak mantıklı tabii. Ancak kiraların durumu şimdiden vahimken bir sene sonra nerelere gelir, alacağın masaüstü sistem bir sene sonra kaça patlar; bunları iyi düşünmek lazım. Sonuçta bir sene sonra kendi bütçene uygun kiralık ev bulamayıp yurttan çıkamama gibi bir ihtimal de var. Şunu unutmamak lazım son birkaç senenin bizlere bağırdığı ekonomi alt metni: " alabileceğinin en iyisini al, şimdi al."
Güncel oyunları oynatabilen iyi bir masaüstü bilgisayarım var zaten, üniversiteye götürmeyeceğim sadece. Eve çıkma konusunda haklısın, ama çıkarsam bu bilgisayarı isterim ailemden. Bir de üniversitede yurt odasında ne kadar oyun oynanır ki?

Geri
Yukarı