Üniversite için dizüstü bilgisayar şart mıdır?

Çok mantıksız bir tartışma. Taşınılabilirlik başlığı altında laptop seçer otururum. Sürekli aynı yerde oturmak size problem olmazsa masaüstü alın zaten. Üniversite ile yan yana gelmesi de genelde taşınılabilir kullanımın fazla olması.

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Bana kalırsa laptop şart çünkü özel bir çalışma alanının size etkisi çok büyük olacaktır ayrıca bilgisayar sınıflarındaki bilgisayarlar 15 yıllık ve aşırı yavaş bilgisayarlar. Bütçene uygun bir laptop alman yararına olur.

İlk olarak Gaming laptopların çoğunda kapağı açıp upgrade yaptığında garanti bozulmuyor. AE ve Blender kullanıyorsan güçlü işlemci ve ekran kartına ihtiyacın var. 1x16 GB RAM'li bir Gaming laptop alıp 32 GB RAM'e yükseltmelisin AE'yi rahat kullanmak için. Ev içinde farklı odalarda, kucağında veya bir arkadaşına falan giderken yanında götürmek istiyorsan laptoptan başka seçeneğin de yok zaten. Şahsi fikrimi sorarsan ben oturduğum şehirde okuyorum gene de laptop alacağım. Gerek kucağımda orada burada kullanmak için. 1'den fazla bilgisayar kullanmayı sevmiyorum.

Laptop bakarken 32 RAM 2TB SSD şartıyla bakıyorum zaten. Aynı zamanda soğutmaya fazlasıyla önem veriyorum çünkü parçalar güçlü olsa dahi sıcaklıktan ötürü kullanamayacaksam sorun yaratacaksa pek bir anlamı kalmıyor. 👍

Şehir dışında bir yerde okumayacaksanız veya şehir dışına çıkıp bir eve yerleşme planınız varsa elbette masaüstü daha mantıklı fakat, hem şehir dışında okuyup hem de yurda yerleşme planınız varsa dizüstü almanız mecburi.

Ailemin yanında kalacağım, il dışına gitmek aklımın ucundan geçmiyor.

Elektrik elektronik okudum okula hiçbir şekilde laptop götürmem gerekmedi, okulda istemediğin kadar bilgisayar var her ne kadar tarihi eser ve virüs dolu olsalarda! Sonra programlama sınavlarında bile kağıda yazıyorduk, halen öyledir büyük ihtimal. Yani illa şart değil ama çalışırken, proje araştırırken vs çok faydasını görürsün hele bil ve yazılım için şart gibi. 1. sınıfta genel dersler bilgisayara hiç gerek yok, 2ye geçene kadar bekleyebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı