Üniversite için Eskişehir mi İzmir mi İstanbul mu?

The night joker

Hectopat
Bu sene sınav senem ve hangi şehirde okumam gerektiğini düşünmeye başladım sosyalleşme ve hayatın daha ucuzluğu bakımından hangi şehirde okumalıyım İstanbul'u parası için pek istememeye başladım.

F/P nedir?

Hangi konuda uygunluk gider olarak mı sosyallik olarak mı?
Gider olarak tabii. Sosyalleşme olarak üniversite farkı da var tabii. Sosyallik konusunda örneğin İstanbuldaki üniversitede arkadaşlarla kadıköy felan takılırsın ama eskişehir aynı şeyi vermez. Bu işler biraz da şansla alakalı düzgün insanlar olmazsa olmaz.

Bu sene sınav senem ve hangi şehirde okumam gerektiğini düşünmeye başladım sosyalleşme ve hayatın daha ucuzluğu bakımından hangi şehirde okumalıyım İstanbul'u parası için pek istememeye başladım.
Ben Eskişehir'de okuyorum, İstanbul-Ankara-İzmir'e göre çok küçük kalıyor. Bu üç şehirden geliyorsan Eskişehir adamı sıkar. Ev kiraları genelde üç büyük ilden daha ucuzdur; kafeler, lokantalar vs. de aynı şekilde. Ancak fazla bir ucuzluk bekleme, ekonomimiz malum.
Öncelikle şu an nerede oturuyorsun? Gideceğin şehrin baba ocağına olan uzaklığı da önemli bir husus.

Yeni konular

Geri
Yukarı