Üniversite için geçici kayıt ve vekalet işlemleri nasıl olur?

Mortana

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500U
16 GB RAM
512 GB SSD
GTX1650
Meslek
Elektrik teknisyeni
Merhaba, bu sene üniversite sınavına girdim. Kazandım ama sorumlu dersim oldugu için gecici kayıt yaptırabiliyorum. Kazandıgım ildeki akrabama vekalet vermek istiyorum. Henüz 17 yaşında oldugum için vekalet veremiyorum sanırsam. Noterden velim akrabama vekalet verse olur mu kayıt işlemini yapabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kazandığın okulun öğrenci işlerini arayıp sor, okuldan okula değişiyor.

Hocam orası daha da absurt kazandıgım okul yeni taşınmış ulaşılmıyor farklı bir okulu arayın diyorlar orasıda burası 4 yıllık tam bilgi veremem diyor.

Şartlı kayıt için okula gitmen gerektiği ile ilgili bilgi yazıyor mu okulun sitesinde.

2023 YKS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler dilerlerse e- devlet şifreleri ile elektronik kayıt yaptırabilir; dilerlerse üniversitemize gelerek şahsen kayıt yaptırabilirler. Kayıtlar hakkında aşağıda gerekli bilgiler yer almaktadır.
Bir yükseköğretim kurumuna kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans veya lisans programlarında mezun aşamasında olup, staj, bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da 28 Ağustos- 01 Eylül 2023 tarihlerinde geçici kaydı yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgeleri 29 Aralık 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıtlı olduğu birime ibraz etmesi halinde, Açık Öğretim Liseleri öğrencilerinden bir yükseköğretim kurumuna yerleşen adayların ise mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Ocak 2024 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kayıtlı olduğu birime ibraz etmeleri halinde, asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı