Üniversite için laptop gerekli mi?

kaganaltug

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar selam. Tablet varken sizce aynı şehirde okunacak bir üniversite için laptop gerekli mi? (bilgisayar veya Yazılım değil) Mac Mini ve MacBook arasında çok ücret oynuyor. Bir de sizce eğitim dışında üniversite yıllarında kafelerde falan laptopa çok ihtiyaç duyulur mu? Şimdi herkes dışarıda laptop ile çalışırken hikaye atıyor da ondan sordum 😁

Okunan bölüme bağlı. Aslında okulda her şey var programcılık mezunuyum 3 tane lab vardı herkese bilgisayar düşüyordu her türlü işimizi orada hallediyorduk.
Laptop genelde dizi ve oyun oynarken lazım oluyordu.

Dostlar selam. Tablet varken sizce aynı şehirde okunacak bir üniversite için laptop gerekli mi? (bilgisayar veya Yazılım değil) Mac Mini ve MacBook arasında çok ücret oynuyor. Bir de sizce eğitim dışında üniversite yıllarında kafelerde falan laptopa çok ihtiyaç duyulur mu? Şimdi herkes dışarıda laptop ile çalışırken hikaye atıyor da ondan sordum 😁
Hocam muhendislik, mimarlik okumuyorsanız tablet her isinizi görür.

Tabii ki gerek. Neredeyse her bölümde Office programları kullanılacak. Sınavlara girilecek, o bölümün programları kullanılacak. Günlük işler için bile laptop gerekiyor. Tabletiniz iPad veya kuvvetli bir tablet değilse ucuz da olsa bir laptop alın. Tablet ile arkadaşlarınızın laptopuna yetişemeyebilirsiniz.

Laptop insan yaşamı için gerekli dostum.
Tabi ama yurtta kalmayacağım ondan acaba tablet iş görür mü diye düşünüyorum.

Tabii ki gerek. Neredeyse her bölümde Office programları kullanılacak. Sınavlara girilecek, o bölümün programları kullanılacak. Günlük işler için bile laptop gerekiyor. Tabletiniz iPad veya kuvvetli bir tablet değilse ucuz da olsa bir laptop alın. Tablet ile arkadaşlarınızın laptopuna yetişemeyebilirsiniz.
Hocalarım peki şuan elimde i5 3337U, GT710M bir laptop var, iş görür mü acaba? Yoksa Macbooktan yana mısınız?

Sanırım konu sahibi arkadaşımızın evinde bilgisayarı var. Ders çalışmak ve sunum hazırlamak için de kafe/kütüphane gibi yerlere gitmeye gerek yok. Ayrıca laptop almasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Tabi ama yurtta kalmayacağım ondan acaba tablet iş görür mü diye düşünüyorum.

Hocalarım peki şuan elimde i5 3337U, GT710M bir laptop var, iş görür mü acaba? Yoksa Macbooktan yana mısınız?
Mühendislik düşünüyorsun. Endüstri'de hangi programlar kullanılır bilmiyorum ama ilk 2 sene için SSD'si olan bir laptopa ihtiyacın var. O laptop'a SSD takıp kullanabilirsin. Sonraki 2 sene için Mac veya başka iyi bir laptopa ihtiyaın olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı