Üniversite için laptop gerekli mi?

Sanırım konu sahibi arkadaşımızın evinde bilgisayarı var. Ders çalışmak ve sunum hazırlamak için de kafe/kütüphane gibi yerlere gitmeye gerek yok. Ayrıca laptop almasına gerek olmadığını düşünüyorum.
Evet hocam eski bir laptop ve nispeten güncel sayılabilecek bir tablet var. Ona göre Mac Mini daha mantıklı geliyor ev kullanımında.

Mühendislik düşünüyorsun. Endüstri'de hangi programlar kullanılır bilmiyorum ama ilk 2 sene için SSD'si olan bir laptopa ihtiyacın var. O laptop'a SSD takıp kullanabilirsin. Sonraki 2 sene için Mac veya başka iyi bir laptopa ihtiyaın olacak.
SSD var hocam 16 GB Ram takviyesi düşünüyorum.

Evet, 8+8 yapmanız daha doğru olacaktır. Arkadaşın da dediği gibi Ram yüksletmeye bakın. İyide bir SSD koyarsanız 2 sene daha sizi götürür. Tabi laptopun diğer aksamları da sağlamsa. Pili yenileyebilirsiniz mesela. İyi bir temizlik de yapabilirsiniz. Macun değişimi vs.. Eski bir laptop çünkü.

Hocam ram yükseltme rehberini okumanızı tavsiye ederim. Çift ram olmalı.
Evet, 8+8 yapmanız daha doğru olacaktır. Arkadaşın da dediği gibi Ram yüksletmeye bakın. İyide bir SSD koyarsanız 2 sene daha sizi götürür. Tabi laptopun diğer aksamları da sağlamsa. Pili yenileyebilirsiniz mesela. İyi bir temizlik de yapabilirsiniz. Macun değişimi vs.. Eski bir laptop çünkü.
Hocalarım 4 üzerine lehimli sadece bir boşluğum var dolayısıyla çift kanaldan faydalanamıyorum.

Aynen öyle yapmayı düşünüyorum hocam iyice bir bakım.

Yeni konular

Geri
Yukarı