Üniversite için laptop mu, tablet mi?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İngiliz dili ve edebiyatı 1.sınıf öğrencisiyim. Derslerde artık defter kalemle not tutmak istemediğim için tablet veya laptop satın almak istiyorum, fakat kararsızım. Sizce bölümüm için hangi cihazı almam daha mantıklı olur? Tabletin artı yanı bir tek kalemle üstüne gerektiğinde defter gibi not alabiliyorum ve üstüne para verip klavyeli kılıf satın alabiliyorum. Laptop alırsam belki daha kapsamlı olabilir fakat üstüne kalemle not almak gibi seçeneklerim olmayacak.

Yine de oldukça kararsızım ve sizden tavsiye bekliyorum. Bölümüme göre sizce hangi cihaz daha işime yarar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. İngiliz dili ve edebiyatı 1.sınıf öğrencisiyim. Derslerde artık defter kalemle not tutmak istemediğim için tablet veya laptop satın almak istiyorum, fakat kararsızım. Sizce bölümüm için hangi cihazı almam daha mantıklı olur? Tabletin artı yanı bir tek kalemle üstüne gerektiğinde defter gibi not alabiliyorum ve üstüne para verip klavyeli kılıf satın alabiliyorum. Laptop alırsam belki daha kapsamlı olabilir fakat üstüne kalemle not almak gibi seçeneklerim olmayacak.

Yine de oldukça kararsızım ve sizden tavsiye bekliyorum. Bölümüme göre sizce hangi cihaz daha işime yarar?
Excel vb. Dersler varsa kesinlikle laptop.

Merhaba,

Bir dizüstü bilgisayarınız yoksa dizüstü bilgisayar daha avantajlı olacaktır. Edebiyat bölümünde genellikle çizim gerektiren notlar almıyorsunuz fakat çok fazla yazı yazmanız gerekiyor. Tablet üzerinde internette gezinmek, uzun yazılar yazmak ve birden fazla iş yapmak daha zor.

Şahsen ilk olarak iPad (9. nesil) aldım ve derslerde kitaplarıma buradan bakıp notumu da bu şekilde aldım ama yetersiz kalınca iPad Pro’ya yükselttim. Daha sonrasında MacBook Air ve en son olarak da MacBook Pro aldım. Her ikisine de sahipken derslerin %90’ında MacBook’u daha çok kullandım. iPad’im daha çok PDF görüntüleme ve defter görevi gördü ama bilgisayarda çok hızlı bir şekilde yazı yazabildiğimden dolayı, notlarımı da bilgisayardan aldım.

Klavye ile hızlı bir şekilde yazı yazamıyorsanız ve klavyesi çok ses çıkarıyorsa tablet de mantıklı bir seçenek olabilir.

Size bağlı da laptop daha mantıklı bir seçim olabilir. Hangisinde daha rahat edeceğinizi düşünüyorsanız onu alın derim ve @Tim'in dediği gibi İngiliz Dili ve Edebiyatı'nda çizmeli dersleriniz olmayacak. Sadece yazı yazmanız gerekecek.

Geri
Yukarı