Üniversite için laptop vs masaüstü

yigitcim

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar üniversite için laptop mu almalıyım yoksa masaüstü mü almalıyım bilmiyorum. İnternette vs yardımcı olabilecek bir şey bulamadım. Eczacılık düşünüyorum.

Bence evde kullanmak için masaüstü alarak aynı özelliklerde laptop alacağın paraya bir iPad alabilirsin. Şahsen bölümünde iPad çok daha kullanışlı olur.

Bütçe iyi ise laptop alman iyi olur. Sağa sola götürürsün en azından. Gerektiğinde farklı yerlerde kullanma şansın artar. Ben ilk 2 sene laptop almadım. İnsanlardan yarım saat kullanmak için laptop dilenmekten usandım.

Eğer notlarını laptopdan tutmayacaksan ve okulda ihtiyacın olmayacaksa masaüstü tabiki ama notları laptopdan tutarım veya derslerde laptop gerektiren birşeyler vs varsa mecbur laptop. Bütçeye göre (eğer düşük değilse) masaüstü+ipad kombini yapılabilir belki.

Genelde üniversite için laptop tercih edilir. Nedeni ise, kütüphane gibi yerlere taşınabilir olması nedeniyle size kolaylık sağlaması. Oyun oynamak veya oyun geliştirmek gibi hobileriniz yoksa laptop alabilirsiniz.

Bütçe iyi ise laptop alman iyi olur. Sağa sola götürürsün en azından. Gerektiğinde farklı yerlerde kullanma şansın artar. Ben ilk 2 sene laptop almadım. İnsanlardan yarım saat kullanmak için laptop dilenmekten usandım.
Hocam dediğiniz iyi bütçeyle laptobun 2 katı sistem çıkar istisnasız hep böyle.

Hocam dediğiniz iyi bütçeyle laptopun 2 katı sistem çıkar istisnasız hep böyle.

Evet haklısınız. Benim demek istediğim mesela 30k bütçe ile bir laptop alırsa, oyun da oynar okulda da kullanır vs rahat olur. Düşük bütçelere mesela 10k bütçe ile alacağı laptopla Total kullanımda çok keyif alamaz ancak okulda vs kullanır o sebeple bütçe iyiyse demiştim.

Geri
Yukarı