Üniversite için laptop vs masaüstü

Bütçe
6000

Mrazahx

Decapat
Makaleler
1
Üniversite için laptop mu masaüstü mü? Farklı şehirde okuyacağım. İlk sene yurtta kalıp ikinci sene eve taşınacağım. Sizce hangisi daha mantıklı? Amacım genel olarak oyun oynamak ve ders çalışmak. Masaüstü ise bilgisayar toplar mısınız? Laptop ise önerir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite için laptop mu masaüstü mü? Farklı şehirde okuyacağım. İlk sene yurtta kalıp ikinci sene eve taşınacağım. Sizce hangisi daha mantıklı? Amacım genel olarak oyun oynamak ve ders çalışmak. Masaüstü ise bilgisayar toplar mısınız? Laptop ise önerir misiniz? Teşekkür ederim.

Monster Gaming laptoplara bak, 17 ekran olsun. 3 sene boyunca beni her bir oyunda taşıdı, sapasağlam bir şekilde de sattım ikinci el olarak. Tavsiye ederim.

Farklı şehirse laptop daha mantıklı kaçıyor fakat ben de farklı şehirde okumama rağmen laptop almadım masaüstümü taşıdım gram pişman değilim :)

2.seneden sonra evde kalmayı düşünüyorsanız, güçlü canavar bir masaüstü bilgisayarın yanında, yurt içi ve dışı seyahatlerinde, okul/iş için düzenleyeceğiniz projeler ve aynı zamanda kullanacağınız birtakım programlar için de yeterli olacak; içerisinde sadece işlemcinin olduğu ucuz bir dizüstü bilgisayar almanızı öneririm. Genelde Intel'in U serisi işlemcili cihazları uygun oluyor. Benim önerim bu şekilde.

Yukarıda belirttikleri gibi evde isen masaüstü, yok yurttaysan laptop. Ancak kütüphane vb. yerlere gitme ihtimalin olacağından laptop daha makul.

Bütçe belirtirsen daha sağlıklı bir öneride bulunabiliriz. 6000 7000 TL'ye masaüstü toplanması daha performanslı olur ama bütçen 15 bine çıkarsa ASUS ROG STRIX 2070 ekran kartlı bir laptop da alınabilir.

Bütçe belirtirsen daha sağlıklı bir öneride bulunabiliriz. 6000 7000 TL'ye masaüstü toplanması daha performanslı olur ama bütçen 15 bine çıkarsa ASUS ROG STRIX 2070 ekran kartlı bir laptop da alınabilir.

Bütçe belirttim yukarıda ki kısımda 6 bin TL.
2.seneden sonra evde kalmayı düşünüyorsanız, güçlü canavar bir masaüstü bilgisayarın yanında, yurt içi ve dışı seyahatlerinde, okul/iş için düzenleyeceğiniz projeler ve aynı zamanda kullanacağınız birtakım programlar için de yeterli olacak; içerisinde sadece işlemcinin olduğu ucuz bir dizüstü bilgisayar almanızı öneririm. Genelde Intel'in u serisi işlemcili cihazları uygun oluyor. Benim önerim bu şekilde.

6 Senelik 4.nesil i5 işlemcili 8 GB RAM HD8670M ekran kartlı leptobum var bu işler için yeterli olur mu? Oyun oynatmıyor bilgisayar? Böyle olursa daha iyi olur masaüstü bilgisayar toplamış olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı