Üniversite için nasıl bir yol izlenmeli?

Serhan Demir

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 / Evga GTX 1660S SC Ultra 6gb / Crucial Ballistix (8x2) 3000 MHz / B450 -A Pro / Xigmatek 550W PSU
Meslek
Meslek Lisesi Öğrencisi (11)
Arkadaşlar meslek lisesindeyim 11.sınıfa gidiyorum. Bilişim teknolojileri bölümü yazılım dalındayım. Ve kendimi övmek için söylemiyorum bilgisayar ve yazılım hakkında temel tüm bilgilere sahibim ve abartmıyorum okuldaki bazı hocalardan daha çok bilgiye sahibim. Her neyse bizim müfredatta sadece 2 saat temel matematik var onun dışında sayısal ders yok sadece felsefe, tarih, edebiyat ve coğrafya var. Onlarında yarı müfredatını işleyebiliyoruz, yani mesela ders kitabının yarısına falan anca geliyoruz 2 dönem boyu. Bu yüzden birçok konudan eksiğim oluyor. E malum seneye sınav var ben nasıl bir yol izleyebilirim? Dershane veya özel ders almam mantıklı mı? Ha bir de Doping Hafıza da AYT sayısal + tüm TYT dersleri sadece 12999 TL sizce alınır mı?

Bugün okulda albap deneme sınavı oldu ve sayısal da 1 soru bile yapamadım daha sin, cos,tan ne onu bile bilmiyorum.

Not: Hedefim bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği.

Aynı bölüm 12 deyim. 12 de matematik yok.

Hocam sizce de çok saçma değil mi? Ne de olsa bilişim sayısal alana girer ben neden felsefe görüyorum en gereksiz derslerden biri.

Dostum ne yazık ki ülkemizin mükemmel eğitim sistemi sayesinde mühendislik faküktesine girmek için o alanda bilgi sahibi olman gerekmiyor. Yani bilişim alanında ne kadar bilgili olduğunun çok da önemi yok. 1 satır bile kod yazmayan herhangi birisi 40 matematik çözdü diye istediği mühendisliğe girebilir. Bu yüzden TYT ve AYT'de iyi netler yapman şart. (TYT'de 90+ AYT-SAY'da 65+ yani) bu netleri yapmanın da tek yolu çok soru çözmek. Öyle günde 2-3 saat ile de olacak iş değil. Doping hafıza meselesine gelince, çevremde kullanan 5 kişiden 4'ü memnun değil. Yine de para senin paran.

Hocam sizce de çok saçma değil mi? Ne de olsa bilişim sayısal alana girer ben neden felsefe görüyorum en gereksiz derslerden biri.
Rehberlikçiye çok söyledim ama anlatamadım ki. Bu lise üniversite için değil de mezun olduğunda direk dükkan açman için falan olduğu için bence. Başka mantıklı bir açıklaması yok. Bu arada 11. sınıfsın her türlü halledersin benim 6 ayım kaldı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı