TYT matematikte nasıl bir yol izlenmeli?

KOSTOK2

Picopat
TYT matematik Esen yayınlarından soru çözüyorum ama bu orta seviye sorulara gelince bazen hiç kalem oynatamıyorum. Yaklaşık 18 sorunun içinden bu aşağıdaki 5 soru.

Ekran görüntüsü 2023-06-24 185713.png

Ekran görüntüsü 2023-06-24 192903.png

Ekran görüntüsü 2023-06-24 194311.png

Ekran görüntüsü 2023-06-24 195531.png

Ekran görüntüsü 2023-06-24 202710.png

Hariç hepsini yaptım ama biraz zorlanarak. Sizce soru çözmeye devam mı etmeliyim yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hariç hepsini yaptım ama biraz zorlanarak. Sizce soru çözmeye devam mı etmeliyim yoksa başka bir yol mu izlemeliyim?
En iyi örnek kendimden vereyim, matematik yapamıyorum olmuyor ama hatalarımın sınavdan sonra farkına vardım. :D Çok konu çalışmak yerine soru çözümü izlemelisin hocam, eyüp b ve mert hocayı kesinlikle öneririm. Bu temel matematiğimle bile sınavda yaptığım sorular bu iki hoca sayesindedir.

Hiç kimse zaten bir testteki bütün soruları yapamaz diye düşünüyorum. Ben 12ye geçtim attıklarının hepsini kalem kağıtsız yaptım. Şu an kaçıncı sınıfta olduğuna bağlı daha çok pratik yap.

Bunları zaten konu eksikliğinden değil soru görme eksikliğinden yapamıyorsun. Soru çözdükçe gelişirsin. (Soru seviyeleri orta-zor bu arada gözünde küçültme. Gerçek TYT'de de bu ayarda geliyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı