Üniversite için şehir önerisi

El Chavo

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, bu yıl sınava girdim ve Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği bölümünü kazandım ancak bölümüm Çeşme'de olduğundan burada yaşam fiyatları çok fazla, sizlere sormak istediğim soru şu:
Sizce Çeşme'de okumaya çalışmalı mıyım yoksa mümkün olursa Kuş Adası ya da Antalya'ya yatay geçiş mi yapmalıyım? Bana Çeşme'de okumamın turizm bölümü açısından çok artısı olacağını söylediler ama fiyatlar çok pahalı durumda, aralarından en ucuz yer bana Kuş Adası gibi geliyor ama orada da turizm nasıl pek bir bilgim yok. Antalya'da ise turizm gerçekten çok iyi ancak Çeşme gibi pahalı mı orasını bilemiyorum, sizce ne yapmalıyım? Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Kankam maddisel durumunuzu bilmiyorum sorum için şimdiden kusura bakma maddi durumunuz yeticekse en iyi yerde okumanı tercih ederim çünkü nerede okuduğun geleceğini gerçekten etkiliyor veya daha da araştırma yapabilirsin diğer okulu çevresini vb.

Kankam maddisel durumunuzu bilmiyorum sorum için şimdiden kusura bakma maddi durumunuz yeticekse en iyi yerde okumanı tercih ederim çünkü nerede okuduğun geleceğini gerçekten etkiliyor veya daha da araştırma yapabilirsin diğer okulu çevresini vb.
Maddi durumum iyi ancak aileme çok fazla yük olmak istemiyorum ondan dolayı bu tarz bir fikir oluşmuştu kafamda ama sanırım Çeşme'de kalacağım.

Evet, part time çalışma olanakları vb. oluyormuş, şayet aileme çok fazla yük olursam o zaman bir şeyler düşüneceğim, herkese çok teşekkür ederim.
Hayırlı evlat işte sırf ailesine yük olmamak için araştırıyor Allah hepimize iyi çocuklar yetiştirmeyi nasip etsin amin.
Çok teşekkür ederim, hal bu durumdayken insan ailesine ne kadar yardım edebilirse o kadar iyi gerçekten.

Evet, part time çalışma olanakları vb. oluyormuş, şayet aileme çok fazla yük olursam o zaman bir şeyler düşüneceğim, herkese çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim, hal bu durumdayken insan ailesine ne kadar yardım edebilirse o kadar iyi gerçekten.

Üniversitede ben not vs. satıyordum alanlar oluyordu işe de yarıyordu açıkçası 2015 senesinde aylık 900-1000 TL kazanıyordum ama ekstra başka şeylerde satıyordum veya turizm okuyorsan orada esnaflara sorup rehberlik ücreti alabilirsin esnaflardan nasıl daha iyi satış yapacaklarını anlatarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı