Üniversite için tablete gerek var mı?

Yaptığın şeye bağlı ama liseliler bile tablet kullanıyor, ucuz bir şey (tabii o kadar ucuz değilmin 8 GB RAM 256+GB falan işlemcide Helio falan olmasın) bile bence işine yarar. İlla iPad Pro falan filan almana gerek yok.

Hocam üniversite için tablet değil de ufak yollu bir laptop almanı öneririm. Baz işlemlerin için yetersiz kalabilir tablet. Ekstra olarak ne okuduğuna ve hangi işleri yapacağına veya alacağın tabletin marka modeline göre değişir. Biraz daha spesifik olman gerekir bu konuda.

Bölüme göre artısını gören oluyor tabii ki. Tıp okuyan arkadaşlarda sıklıkla görüyorum. Oldukça yararlı oluyor. Kalın kalın kitapları yanlarında taşımak yerine PDF kullanıyorlar ve çok fazla not aldıkları için güzel kalemi olan tabletler oldukça işe yarıyor.

Hocam laptop oyun bilgisayarı şarja takılı kullanma dezavantajını ve ağırlık sorununu azaltmayı amaçlıyorum tablet ile.

@TheAny
iş görür mü sizce?
Benim bölümüm için bana laptop yetiyor. Hatta son senem ilk defa laptop kullanıyorum. :D Ondan önce masaüstü bilgisayarımı kullanıyordum. Yazılım mühendisliği okuyorum. Ama ben çok not alan biri değilim.

Geri
Yukarı