Üniversite İçin Tavsiye

Bosnak8

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben meslek lisesinde bilişim bölümü son sınıf öğrencisiyim. Üniversite için bi çabam var fakat 4 senelik mühendisliğe yeteceğini pek sanmıyorum. Bi kaç sorum var yardımcı olursanız;
1-) 3 tane 2 senelik üni. okumak (PC programcılığı-elektronik açıktan mekatronik)
2-)DGS ( bunun ne olduğu hakkında pek bi fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim, eksi yönleri nelerdir?)
3-)M.T.O.K. yazılım mühendisliği(4 senelik normal bi üniversiteden farkı nedir?)
4-)2 senelik PC programcılığı
Dediğim gibi en yakın DGS ve M.T.O.K. düşüncesindeyim. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar Mühendisliğine girmenin en kolay yolu. 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı bitirin. DGS'ye girin. 2 saat 20 dakikada sadece 40 tane matematik sorusu yaparsanız Bilgisayar Mühendisliğini kazanırsınız. DGS'nin Matematiği YGS-LYS ve KPSS den daha kolaydır.

Sorunların üzerine giderken hepsinin değil, sırayla gitmeniz daha olumlu olacaktır. Şu an sadece sınava odaklan ve elinden geleni yap sonra tekrar konu aç puanım bu falan diye yine sana yardımcı oluruz.

Futbolcu olmadan maçlara nasıl hazırlanırım gibi bir şey bu

DGS falan hikaye. Kazanmak da zor falan değil. ODTÜ falan istiyorsan orası ayrı. Ben TM öğrencisiyken öylesine MF sınavına girmiştim. 4 yıl görmedim ne fizik ne kimya. Ama inşaat mühendisliği okuyorum şu an. Bakın kesinlikle ne kendimi, ne de okulu övüyorum. Çünkü okuduğum okul iyi değil. Düşük puanlı okullara gidebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı