Üniversite için tavsiye

PanteLazarov

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu yıl hazırlığı bitirip 1.sınıfa geçtim ve mühendislik öğrencisiyim ama hazırlıktan dolayı lise konularını özellikle fizik ve kimya kısmını hemen hemen hiç hatırlamıyorum. Bu durum üniversitede sıkıntı olur mu veya ön hazırlık için çalış dediğiniz lise fiziği ve lise kimyası konuları varsa paylaşabilir misiniz? Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi mühendislik?
Türev integrali sağlam öğren başlamadan önce bu seni matematik kullanan derslerde rahatlatır. Mat 1 ve Mat 2 yani.
Bunlar Diferansiyel Denklemler dersinde işe yarar. Sonrs ise bölümüne göre derslerde yarar.

Bütün mühlerde ortak olarak fizik matematik var. Öncelikle birinci dönemi rahat geçersin ama ikinci dönemde fizik 2 başına bela olabilir ona bak istersen. Mat 2 de sıkıntı olabilir ama fizik daha ağır gelecektir ben makine müh okuyordum.

Bütün mühlerde ortak olarak fizik matematik var. Öncelikle birinci dönemi rahat geçersin ama ikinci dönemde fizik 2 başına bela olabilir ona bak istersen. Mat 2 de sıkıntı olabilir ama fizik daha ağır gelecektir ben makine müh okuyorduhocam çok teşekkür ederim
Hangi mühendislik?
Türev integrali sağlam öğren başlamadan önce bu seni matematik kullanan derslerde rahatlatır. Mat 1 ve Mat 2 yani.
Bunlar Diferansiyel Denklemler dersinde işe yarar. Sonrs ise bölümüne göre derslerde yarar.
makine müh hocam bilseydim hazırlıkta da çalışırdım da işte şu 1 ay en azından lise fiziğinin mekanin konularını çalışmayı düşünüyorum

Geri
Yukarı