Üniversite İlişkisi Kesildi Belgesi ile Askerlik Tecili

Merhaba
Kardeşim teşekkür ederim güzel anlatmışsın ama ben yinede sorayım üniversiteyle ililşğim kesildiği zaman bu tecil hakkını kullanabiliyorum. Ben hiç gitmedim üniversiteye gitmediğim için de kayıdımı silecekler yinede tecil ettirebilir miyim

Kardeşim teşekkür ederim güzel anlatmışsın ama ben yinede sorayım üniversiteyle ililşğim kesildiği zaman bu tecil hakkını kullanabiliyorum. Ben hiç gitmedim üniversiteye gitmediğim için de kayıdımı silecekler yinede tecil ettirebilir miyim
merhaba kardeşim sen 4 yıllık okumuşsun ben 2 yıllık okudum okulum bitmedi kaydımı sildiler ilişikliğim kesildiği için askerlik şubesi benden kesildiğine dair belge istedi okuldan diplomamı, ilişikliğimin kesildiği için o belgeyide aldım askerlik şunesine gittim askerlik şubesindeki görevli neden erteliyosun dedi üniversite sınavı için dedim tamam dedi ama biz yapmıyoruz sen kendin yapabilirsin dedi googleye gir dedi askerlik tecil ettirme yz e devletten işlemini hallet dedi girdim bi kaç soru soruyo onları işaretliyosun sonra onay alıyosun 2 yıl tecil hakkın otomatik yapıyolar 15 gün içinde yani okuldan kaydın silinsede sen kendin bıraksanda 2 yıl tecil ettirebiliyorsun.

İlişik kesilen öğrencilerin tecil hakkı yoktur, ilişik kesildikten sonra 2 ay içerisinde askerlik şubesine gidip yoklama yaptırman gerekiyor.
Bilmeden yorum yapmayın emin olarak söylemişsiniz bir de. Askerlik şubesinden tanıdığım ile bu konu hakkında iletişime geçtim. 5 yıllık azami öğrenim sürem dolduğu için tecilim yıl sonu bitmesine rağmen öğrenciliğimi yenileyerek 1 sene daha tecil alacağım. Olmaz ise ilişik kesilerek 2 yıl verilebileceğini söylemişti o memur tanıdığım.

Merhaba

Merhaba kardeşim sen 4 yıllık okumuşsun ben 2 yıllık okudum okulum bitmedi kaydımı sildiler ilişikliğim kesildiği için askerlik şubesi benden kesildiğine dair belge istedi okuldan diplomamı, ilişikliğimin kesildiği için o belgeyi de aldım askerlik şunesine gittim askerlik şubesindeki görevli neden erteliyorsun dedi üniversite sınavı için dedim tamam dedi ama biz yapmıyoruz sen kendin yapabilirsin dedi Google'ye gir dedi askerlik tecil ettirme YZ e devletten işlemini hallet dedi girdim birkaç soru soruyor onları işaretliyorsun sonra onay alıyorsun 2 yıl tecil hakkın otomatik yapıyorlar 15 gün içinde yani okuldan kaydın silinse de sen kendin bıraksanda 2 yıl tecil ettirebiliyorsun.

Merhaba, konuyu tekrar açıyorum ama umarım görürsünüz. Ben de 18 yaşında 2 yıllık üniversiteye girdim. Şu an 22 yaşındayım 2 yıllık üniversiteyi bitiremedim 4 yılda bitirme azami sürem bu yıl geldi. Büyük ihtimal ilişiğim kesilecek. Askerliği erteleme şansım var mıdır? Bu arada e devletimde şöyle yazıyor (öğrenciliği devam ettiği takdirde 31 Aralık 2020 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur.) Cevaplarsanız çok sevinirim.
Bilmeden yorum yapmayın emin olarak söylemişsiniz bir de. Askerlik şubesinden tanıdığım ile bu konu hakkında iletişime geçtim. 5 yıllık azami öğrenim sürem dolduğu için tecilim yıl sonu bitmesine rağmen öğrenciliğimi yenileyerek 1 sene daha tecil alacağım. Olmaz ise ilişik kesilerek 2 yıl verilebileceğini söylemişti o memur tanıdığım.
Merhaba, konuyu tekrar açıyorum ama umarım görürsünüz. Ben de 18 yaşında 2 yıllık üniversiteye girdim. Şu an 22 yaşındayım 2 yıllık üniversiteyi bitiremedim 4 yılda bitirme azami sürem bu yıl geldi. Büyük ihtimal ilişiğim kesilecek. Askerliği erteleme şansım var mıdır? Bu arada e devletimde şöyle yazıyor (öğrenciliği devam ettiği takdirde 31 Aralık 2020 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur.) Cevaplarsanız çok sevinirim.

arkadaşlar 20 yaşındayım bu yıl hazırlığım sınava çalışıyorum şimdiden kalıcam yani hazırlıkta ilk senem olduğu için seneye tekrar hazırılık ama derslere gitmeyeceğim için devamsızlıktan ilk dönem ilişkim kesilecek muhtemelen lise diplomam ile tekrardan 22ye kadar tecil edebilir miyim zaten 21in içinde tekrardan üniversiteye gircem

Mezun olunca iki yıl daha tecil edebilirsin. “Üniversite ilişkisi kesildi” belgesiyle tecil etmezler.
yanlışşşş 2 yıl tecil eder
Yükümlülerin askerlikleri istekleri halinde mezuniyet veya ilişik kesme tarihinden itibaren yoklamaları yapılmadan;

a. Lise veya dengi okuldan mezun olanların üç yıl,

b. Mesleki ve teknik liselerden mezun olanların altı yıl,

c. Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokullarından ilişikleri kesilenler ile meslek yüksekokulundan mezun olanların iki yıl,

ç. Dört yıl ve daha uzun süreli yükseköğretim kurumlarından mezun olanların mezuniyet tarihinden itibaren iki yıl,

d. Yüksek lisans eğitimini tamamlayanların bir yıl, süreyle ertelenir.

İlişik kesilen öğrencilerin tecil hakkı yoktur, ilişik kesildikten sonra 2 ay içerisinde askerlik şubesine gidip yoklama yaptırman gerekiyor.
yanlış +2 yıl tecil hakkı vardır max 28 yaşına kadar ama msb nin sitesinde açıkça yazıyor

Son düzenleme:
lise tecilimi kullandim ben 3 senelik. Ocak ayında tecilim bitiyor Şimdi ben sınava girsem üniye gidince üniversite için tekrar tecil edilir mi lütfen yanıt versen çok merak ediyorum.

Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın, bende aynı durumda sayılırım bu yıl önlisansta 4. yılım. Okul ile ilişiği kestikten sonra artı 2 yıl tecil ettirebildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı