Üniversite imza atma sistemi nasıl işliyor?

Yo diyor. Okuduğum okulda hocalarimdan biri derslere gelmek zorunda değilsiniz.Derslere gelmeyip vizeden 70 üstü yapanları fa olarak işlemem finale de girerler demişti. Ben dahil pek çoğumuz katılmadık derse. Başka bir hocamız geçmiş haftalara imza atmamıza izin veriyordu. Dönem boyu gitmedigim derse finalden önceki hafta gidip tüm haftalara imza attım. Başka bir hocamız ise %50 üstü olmaya çalışın, eğer notlar iyi ve %50'nin çok altında değilseniz geçiririm diyordu. Bir hocamız ise 70 altında olan herkese fa vereceğim demişti ama ben 50 küsur katılımla hoca sağolsun geçtim. Tamamen hocaya bağlı. Okul yönetmeliği bizde 70 diye zorluyor normalde.

Bunu diyen hoca ders katılıma ekstra puan veriyordu ama mesela. Tüm derslere katılmadan AA alamıyordun dersten. AA almak istiyorsan mecburen katılıyordun.
Reis ben ne anlatmışım siz ne demişsiniz ben zaten diyorum ki hocalar esneklik yapabilir benim hiçbir hocam şuan yoklama dahi alamıyor ama arkadaş alt sınırı değil üst sınırı sormuş yani en fazla ne olabilir demiş bende en fazla ne olabilir onu anlatmışım :D

Bizim hocalar böyle
Demek ki sizin sisteminiz böyle benimde devlette okuyan bir arkadaşım var onların hocaları belirliyor derse katılımları ama özellerin "çoğunda" benim dediğim sistem geçerli.

Reis ben ne anlatmışım siz ne demişsiniz ben zaten diyorum ki hocalar esneklik yapabilir benim hiçbir hocam şuan yoklama dahi alamıyor ama arkadaş alt sınırı değil üst sınırı sormuş yani en fazla ne olabilir demiş bende en fazla ne olabilir onu anlatmışım
Alt sınır, üst sınır yok işte diyoruz. Hoca nasıl uygun görüyorsa öyle oluyor. Sabah akşam sınırlardan konuş, hoca kafasına göre birini bırakmaya karar verdiğinde bırakabilir. Derslerden geçirmesi gerektiği miktar oluyor genelde. Onu sağladığı müddetçe istediği kadar bırakabilir. Sağlamasa bile bir sefer sağlamadı diye bir şey olmuyor.

Alt sınır, üst sınır yok işte diyoruz. Hoca nasıl uygun görüyorsa öyle oluyor. Sabah akşam sınırlardan konuş, hoca kafasına göre birini bırakmaya karar verdiğinde bırakabilir. Derslerden geçirmesi gerektiği miktar oluyor genelde. Onu sağladığı müddetçe istediği kadar bırakabilir. Sağlamasa bile bir sefer sağlamadı diye bir şey olmuyor.
Peki hocam dediğiniz gibi olsun :D Ama benim okulumda öyle değil onu bilin. Ben derslerime geleceğim imzamı atacağım sınavdan yüksek alacağım hoca beni kafasına göre bırakacak :D Yiyorsa yapsın.

Ve 2. üniversitem ve hocalarla sürekli makara muhabbeti olan birisiyim nedense hocalarım sizin söylediklerinizin aksini söylüyor. Sanırım bilmiyorlar.

En son bir hocamız sınıfa sinir olduğu için 100, 80 veya 0 kaç aldığı fark etmeden herkese 25 verdi(final geçme notu 30). Bilerek herkesi bütlere bıraktı yani. Sonradan üstüne gidince ne hikmetse değiştirdi.

Peki hocam dediğiniz gibi olsun :D Ama benim okulumda öyle değil onu bilin. Ben derslerime geleceğim imzamı atacağım sınavdan yüksek alacağım hoca beni kafasına göre bırakacak :D Yiyorsa yapsın.

Ve 2. üniversitem ve hocalarla sürekli makara muhabbeti olan birisiyim nedense hocalarım sizin söylediklerinizin aksini söylüyor. Sanırım bilmiyorlar.
Bilmiyorlar değil. Alt limit veya üst limit okuldan okula, hocadan hocaya değişen bir şey. Hocamın biri tam kurallara göre oynuyor çünkü ona kalırsa alt limit üst limit muhabbeti onu bağlıyor. Bu hocam dersleri tam saatlerinde başlatır, tam saatlerinde bitirir. Bir diğer hocam ise alt limit üst limit muhabbeti beni bağlamaz diyor kafasına göre yoklama yapıyor.

Okulun yönetmeliği online katılımlarda bir kaç sefere mahsus yoklamayı kabul ediyor. Hocamın biri online katılımlardan hiç yoklama kabul etmezken diğeri tüm geldiklerini kabul ediyor, bi diğeri ara sıra yaparsan kabul ediyor. Okuldan okula, hocadan hocaya değişen bir mevzu.

En son bir hocamız sınıfa sinir olduğu için 100, 80 veya 0 kaç aldığı fark etmeden herkese 25 verdi(final geçme notu 30). Bilerek herkesi bütlere bıraktı yani. Sonradan üstüne gidince ne hikmetse değiştirdi.
Geçirmesi gereken bir alt limit var dedim mesajımda. Geçirmesi gereken alt limiti doldurduğu müddetçe hocaların kimi bıraktığı nasıl bıraktığı yönetimin genelde çok umurunda olmuyor. Hocaların yargısına güveniyorlar. Dersten geçirmesi gerektiği alt limit olayı da her okulda olmayabilir mesela. Bizim okulda var. Bir hocamız çan yapıyor geçmemiz için. :D 5 alıp dersi geçen adam oldu okulda. 100 üzerinden 5 diyorum. Çok fazla kişi kalacaktı, alt limiti doldurmak için derslere normalde çanla bile geçemeyecek olan ama derslere katılanlardan bir kaç kişiyi ekleyip alt limiti doldurdu.

Bilmiyorlar değil. Alt limit veya üst limit okuldan okula, hocadan hocaya değişen bir şey. Hocamın biri tam kurallara göre oynuyor çünkü ona kalırsa alt limit üst limit muhabbeti onu bağlıyor. Bu hocam dersleri tam saatlerinde başlatır, tam saatlerinde bitirir. Bir diğer hocam ise alt limit üst limit muhabbeti beni bağlamaz diyor kafasına göre yoklama yapıyor.

Okulun yönetmeliği online katılımlarda bir kaç sefere mahsus yoklamayı kabul ediyor. Hocamın biri online katılımlardan hiç yoklama kabul etmezken diğeri tüm geldiklerini kabul ediyor, bi diğeri ara sıra yaparsan kabul ediyor. Okuldan okula, hocadan hocaya değişen bir mevzu.

Geçirmesi gereken bir alt limit var dedim mesajımda. Geçirmesi gereken alt limiti doldurduğu müddetçe hocaların kimi bıraktığı nasıl bıraktığı yönetimin genelde çok umurunda olmuyor. Hocaların yargısına güveniyorlar. Dersten geçirmesi gerektiği alt limit olayı da her okulda olmayabilir mesela. Bizim okulda var. Bir hocamız çan yapıyor geçmemiz için. :D 5 alıp dersi geçen adam oldu okulda. 100 üzerinden 5 diyorum. Çok fazla kişi kalacaktı, alt limiti doldurmak için derslere normalde çanla bile geçemeyecek olan ama derslere katılanlardan bir kaç kişiyi ekleyip alt limiti doldurdu.
Kanka aynı şeyden bahsediyoruz aslında :D Ben diyorum ki okul bir sınır belirler bu sınır bizim okulda %30. Gelip de bir hoca sana ben okulun kurallarına uymuyorum sen bütün derslerime gelmişsin ama seni devamsızlıktan bırakıyorum diyemez. He devamsızlıktan bırakmaz ama uyuz olur düşük not verir o başka. Uğraşmak isterse uğraşır ama devamsızlıktan bahsediyoruz biz şu an. Okulun belirlediği o sınırı aşamaz hoca. En fazla ne yapabilir? İlk ders yoklama alır diğer derslere gelsen bile yok yazar(ilk ders yoksan). Bu tarz şeyler yapar ama sen sınıfta var olduğun sürece canı istedi diye seni bırakamaz dersten.

İlk ders yoklama alır diğer derslere gelsen bile yok yazar(ilk ders yoksan). Bu tarz şeyler yapar ama sen sınıfta var olduğun sürece canı istedi diye seni bırakamaz dersten.
Diyorum ki uyuz olduğu kişiyi bırakan hocam vardı benim. Bu cümlemden ne anlıyorsun? Kafası esti bırakmaya karar verdi. Çocuk çan yapılarak kendisinden düşük alanların geçtiği dersten geçemedi. Dersi veren hocayla tartıştı, kaldı.. FA girilmiş harf notu. Derslere benden çok gidiyordu. 70%'in üstünde de olduğuna eminim yoklamasının.

Okulumda FA = "Failed by attendance" anlamına geliyor. Devamsızlıktan kaldığın zaman bunu veriyorlar. Bütle veremiyorsun dersi. Mezuniyet bütünlemesi olarak da alamıyorsun. Dersi baştan alman lazım.

Diyorum ki uyuz olduğu kişiyi bırakan hocam vardı benim. Bu cümlemden ne anlıyorsun? Kafası esti bırakmaya karar verdi. Çocuk çan yapılarak kendisinden düşük alanların geçtiği dersten geçemedi. Dersi veren hocayla tartıştı, kaldı.. FA girilmiş harf notu. Derslere benden çok gidiyordu. 70%'in üstünde de olduğuna eminim yoklamasının.

Okulumda FA = "Failed by attendance" anlamına geliyor. Devamsızlıktan kaldığın zaman bunu veriyorlar. Bütle veremiyorsun dersi. Mezuniyet bütünlemesi olarak da alamıyorsun. Dersi baştan alman lazım.
Okulun devlet üniversitesi mi vakıf mı ?

Demek ki ikimizde yanlışız :D Benim benim okuldaki kurallar sende yok, senin arkadaşına yaptıklarını da bana yapamazlar. Dediğim gibi denediler ama yapamadılar. Hatta bizim okulda yoklamada sadece son 3 haftayı girebilir. Mesela ben ilk hafta gelmedim ve dönem sonuna geldik beni ilk hafta yok yazamaz. Bilerek bu sistemi getirmişler hocalar birden 4 hafta yok girip kimseyi bırakmasın diye(kalma sınırı 4 hafta).

Geri
Yukarı