Üniversite kaydı ne zaman sildirilmeli?

Aynı seviyede (örneğin iki lisans programı) iki programı örgün olarak okuyamazsın. İkinci olarak yazıldığın an ilk programının kaydı düşer ve öğrencilik hakkını kaybedersin. Sırf bu sebepten ötürü açıktan okuduğum bölümü DGS ile Bilgisayar Mühendisliği kaydına çekemedim. Önce elimdeki Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmam gerekiyormuş (tercih zamanı acı şekilde öğrendim ne yazık ki).
Merhaba, biraz eski konuya yazmış olacağım ancak belirttiğiniz şey kafama takıldı. Sanırım siz iki örgün programı aynı anda mı okumaya çalıştınız?
Ben DGS ile başka bir bölüme geçiş yapacağım. Geçen yıl da mevcut okuduğum bölüme DGS ile kayıt olmuştum, bölümü beğenmediğim için sadece hazırlığı okudum ve geçen hafta kayıt sildirme başvurusu yaptım, bu sene girdiğim DGS ile de aynı okulda farklı bölüme geçeceğim. Böyle bir durumda önümde engel oluşturuyor mu? İlla geçen yıl kaydolduğum bölümü mü bitirmem gerek? Kayıt sildirme sırasında belirtmediler de bunu.

Ben DGS ile başka bir bölüme geçiş yapacağım. Geçen yıl da mevcut okuduğum bölüme DGS ile kayıt olmuştum, bölümü beğenmediğim için sadece hazırlığı okudum ve geçen hafta kayıt sildirme başvurusu yaptım, bu sene girdiğim DGS ile de aynı okulda farklı bölüme geçeceğim. Böyle bir durumda önümde engel oluşturuyor mu?
Hayır, herhangi bir engel oluşturmaz. Okulunuzun yeni kayıt döneminde kaydınızı yeni bölümünüz için tamamlamayı unutmayın yeterli.

Rica ederim ne demek. Kafanıza takılan başka soru varsa yazabilirsiniz.
Şu anlık yok, henüz kaydımın silinmesini bekliyorum okuldan, kurulun toplanacağını söylemişlerdi. Neredeyse bir hafta olacak ancak hala kayıtlı görünüyorum tek kafama takılan o. Sanırım aramam gerekecek.

Merhaba hocam iyi günler, üniversite kaydınız silinmesi için üniversiteye mi gittiniz yoksa SypeR'in dediği gibi e-Devlet'ten kaydınızı yapınca otomatik silindi mi yanıtlarsanız çok sevinirim boşu boşuna 12 saat yol gitmek istemiyorum iyi forumlar

Merhaba hocam iyi günler, üniversite kaydınız silinmesi için üniversiteye mi gittiniz yoksa SypeR'in dediği gibi e-Devlet'ten kaydınızı yapınca otomatik silindi mi yanıtlarsanız çok sevinirim boşu boşuna 12 saat yol gitmek istemiyorum iyi forumlar
Üniversiteye gidip öğrenci işlerinden kayıt sildirme formu aldım, süreç uzun sürmüştü. Erkenden yapın sonra boşuna beklemeyin.

DGS için demiyorum hocam şu an bir lisans programında kayıtlıyım zaten başka bir lisans programına yerleştim kayıt yapabiliyor muyum otomatik siliniyor mu onun için yazdım

Anladım hocam. Teşekkür ederim.

DGS veya farklı bir sınav farketmez, farklı bir lisans programına kayıt yaptıracaksanız herhangi bir lisans programında kaydınızın olmaması gerekli. Bu şekilde biliyorum.

Evet, bir sorun teşkil etmiyor. E-devlet (ÖSYM) üzerinden tercihinizi yapıp yerleşiminizi onayladığınız anda eski eğitim bilginiz otomatik olarak siliniyor.
Burda öyle demiyor ama otomatik silindiğini söylüyor

Anladım hocam. Teşekkür ederim.
Hocam nasıl bir çözüm buldunuz sizinle aynı durumdayım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Otomatik mi silindi yoksa üniversiteye gidip mi sildirdiniz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı