Üniversite kayıt tarihini kaçırdım

Berat Keskin

Decapat
Normalde yök kayıt tarihlerini 31 Ağustos 6 Eylül arası olarak açıklamıştı, ben de bu gün üniversite ye gittim fakat hafta sonu olduğu için kimse yoktu ve normal kayıt tarihini kaçırmış oldum. Yarın tekrar gideceğim, sizce kayıt tarihleri dışında beni kayıt etmeleri mümkün mü?

Boş kalan kontenjanlar için sonradan kayıt olabiliyordu geçmişte, hâlâ var mı bilmiyorum. Öğrenci işleriyle görüşmen daha iyi olur, daha net bilgiler alabilirsin. Bu arada aklıma takılan bir şey var, kayıt için tam 1 hafta süre varken neden son güne bıraktın? Üstelik o günün hafta sonu olduğunu biliyorken...

Normalde yök kayıt tarihlerini 31 Ağustos 6 Eylül arası olarak açıklamıştı.
Benim bildiğim ve duyduğum 31 Ağustos - 04 Eylül 2020 tarihlerinlerinde kayıt yapılıyordu. Şimdi kontrol ettiğimde 05 Eylül 2020 saat 17.00'ye kadar uzatıldığını gördüm. E-kayıt ise bugün, gece yarısına kadar ama siz yapamıyorsunuz.
Sorumlu dersiniz varken e-Devlet üzerinden yapamamanız şaşılacak bir şey değil. Zaten e-kayıt daha önce bitiyor.
Şansınıza küsün. Süre uzatılmışken bile kendi bilginizce son güne bırakmanız hiç akıllıca değil.
Kötü kısmı tercih yapıp yerleştiğiniz için okul puanınız kırılacak.
Boş kalan kontenjanlar için sonradan yedek alım olabiliyordu geçmişte, hâlâ var mı bilmiyorum.
O durumda hiç tercih yapmamış olmalıydı ve ek tercih yapmalıydı. Bu durum daha farklı.

O durumda hiç tercih yapmamış olmalıydı ve ek tercih yapmalıydı. Bu durum daha farklı.
Kısacası kayıt yaptırma dönemi için asıl araştırma yapıp her şeyi göz önünde bulundurması gereken arkadaşımız sorumsuzluk yapmış. Tercih de yapıldığı için (bunu bilmiyordum) ek kontenjan şansını da kaçırmış oluyor. Üzüldüm ama bazı hatalar acı olsa da insana büyük dersler veriyor.

Geri
Yukarı