Son gün sınav tarihini değiştiren üniversite hocası

Hocam aslında ben de o takvime uyacaktım lakin WhatsApp'ta arkadaşlarda sınavın cuma günü olduğunu vesaire söylediği için ben de öyle sandım. Hoca sınavın tarihini 12 saat öncesinden değiştirse ben sınava girebilecektim lakin son saatlerde değiştirmek gerçekten çok saçma.
Yani aslında platformdaki tarihe bakarak hareket etmeniz gayet doğal ama onu çok sallamıyo hocalar. Okulun verdiği takvime uymak en iyisi, eğer sınav olacağınız platformda başka tarih varsa da hocaya sormak en mantıklısı. Neyse iş işten geçmiş. Hocaya anlatıp durumu açıklamanız lazım, isterse yapabilir isterse yapmaz. Bir yere şikayet etseniz de çok bir şey olacağını düşünmüyorum. Teknik olarak sınava girmemişsiniz çünkü, okuldaki sınavı kaçırmakla aynı şey, uzaktan bakıldığında. Çoğunlukta sınava girdiği için şuan sadece hocanız isterse sınav yapabilir. Girmeyen de sizle birlikte toplam 2 kişi sanıyorsam. 2 kişiye sınav yapmakta hocanın keyfine kalmış bir olay, uzaktan bakıldığında ele alınabilecek bir mazeret yok çünkü. Hocaya ulaşıp durumu anlatın, sınav yapamam derse yapacak bir şey yok.

Yani aslında platformdaki tarihe bakarak hareket etmeniz gayet doğal ama onu çok sallamıyor hocalar. Okulun verdiği takvime uymak en iyisi, eğer sınav olacağınız platformda başka tarih varsa da hocaya sormak en mantıklısı. Neyse iş işten geçmiş. Hocaya anlatıp durumu açıklamanız lazım, isterse yapabilir isterse yapmaz. Bir yere şikayet etseniz de çok bir şey olacağını düşünmüyorum. Teknik olarak sınava girmemişsiniz çünkü, okuldaki sınavı kaçırmakla aynı şey, uzaktan bakıldığında. Çoğunlukta sınava girdiği için şu an sadece hocanız isterse sınav yapabilir. Girmeyen de sizle birlikte toplam 2 kişi sanıyorsam. 2 kişiye sınav yapmakta hocanın keyfine kalmış bir olay, uzaktan bakıldığında ele alınabilecek bir mazeret yok çünkü. Hocaya ulaşıp durumu anlatın, sınav yapamam derse yapacak bir şey yok.

Hocaya ulaştım durumu WhatsApp'daki konuşmalar ile attım gördü lakin cevap vermedi. Umarım yardımcı olur. Cevaplar için herkese teşekkürler.

Keşke ekran görüntüsü alıp hocaya atsaydiniz.Veya uyarilip duzeltildiğini belgeleyen mesaj var ise ve 1 gün öncesinde düzeltilmedi ve düzeltilmesi sonrası bilgi verilmedi ise hoca yeniden sınav yapar ya da yardımcı olur diye düşünüyorum.Olmaz ise de İlgili dekanliğa tek kişi bile mağdur olsanız bildirebilirsiniz.

Maalesef arkadaşlar danışman hocama yazdım kendisi problemin bende olduğunu ve sınavın saatleri haricinde başka sınav yapılmayacağını söyledi.

Maalesef arkadaşlar danışman hocama yazdım kendisi problemin bende olduğunu ve sınavın saatleri haricinde başka sınav yapılmayacağını söyledi.
Durumu hiç bir şekilde ispatlayamıyor musunuz ?.Ekran görüntüsü,mesajlar vsvs.Ben sisteme 1 gün öncesinde baktığımda buydu ,buna göre kendimi düzenledim vs gibisinden.

Durumu hiçbir şekilde ispatlayamıyor musunuz? Ekran görüntüsü, mesajlar vsvs. Ben sisteme 1 gün öncesinde baktığımda buydu, buna göre kendimi düzenledim vs gibisinden.

Hocam ispatlarım lakin bu nereye kadar gidebilir ki? Daşınman hocanın kendisi bile oradaki tarihin yanlış olmasının bir şey değiştirmeyeceğini tarihlerin önceden belli olduğunu hatanın da bizde olduğunu söyledi.

Hocam ispatlarım lakin bu nereye kadar gidebilir ki? Daşınman hocanın kendisi bile oradaki tarihin yanlış olmasının bir şey değiştirmeyeceğini tarihlerin önceden belli olduğunu hatanın da bizde olduğunu söyledi.
Elinizde yeterli deliller varsa sürekli sınav saatinin değiştiğini bu yüzden sınavı kaçırdığınızı kanıtlarla beraber Cimer üzerinden şikayet edin. Yani öyle sınavdan bir kaç saat önce sınav saatimi değiştirmek diye bir şey olamaz. Olay dediğiniz gibiyse hoca sınava çok az kala saati değiştirdiyse ve bu yüzden sınava giremediyseniz dava bile açın yani.

Elinizde yeterli deliller varsa sürekli sınav saatinin değiştiğini bu yüzden sınavı kaçırdığınızı kanıtlarla beraber CİMER üzerinden şikayet edin.

Hocam bu konunun bir sonu maalesef olmayacak. Çünkü ellerinde kendilerinin paylaşmış olduğu sınav takvimi var ve o takvime göre sınavı yapıyorlar. Ben sadece sınavın yapıldığı platformdaki tarihe bakarak yanıldım.

Hocam bu konunun bir sonu maalesef olmayacak. Çünkü ellerinde kendilerinin paylaşmış olduğu sınav takvimi var ve o takvime göre sınavı yapıyorlar. Ben sadece sınavın yapıldığı platformdaki tarihe bakarak yanıldım.
Ha anladım okulun sayfasındaki duyurular kısmından takip etmek daha iyi oluyor bu işleri Uzem'i güncellemeyebiliyor hocalar...

Yeni konular

Geri
Yukarı