Son gün sınav tarihini değiştiren üniversite hocası

Bingoo

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu hafta itibari ile Online sınavlarımız başladı. Bize verdikleri sınav tarihlerinde X dersinin sınavı 26/04/23 tarihinde gözüküyor. Lakin sınav olacağımız platformda sınavın tarihi 28/04/23 tarihinde gözüküyor. Ben de dün akşam saatlerinde yani 25/04/23'de yatmadan önce baktığım da sınavın tarihi ayın 28'inde gözüküyordu. Bu sabah kalkıp WhatsApp'a baktığım da okulun grubunda sınav olmuş mesajları gördüm. Bu durum da hoca mı hatalı yoksa ben mi? Hocaya ulaşıp yazdım. Mesajlarımı gördü ama cevap vermedi. Acaba hoca bana yardımcı olmaz ise yapabileceğim bir şey var mı?

Hoca hatalı. Bölüm başkanıyla konuş derdim ama hocalar birbirlerini tutar genelde. Bu durumda sınıfça hocayı ikna etmek en doğrusu.

Hoca hatalı. Bölüm başkanıyla konuş derdim ama hocalar birbirlerini tutar genelde. Bu durumda sınıfça hocayı ikna etmek en doğrusu.

Sınıfın birçoğu sınava girdiği için asla böyle bir şeyi kabul etmezler. Hocayı da bir yere şikayet etmek istemiyorum çünkü sene başında ben bir hata yapmışsam bana erkenden ulaşın yardımcı olurum dedi.

Şu an için gruba bununla alakalı mesaj yazan tek kişi benim.
Üstteki arkadaşın dediği gibi sınavı tek sen kaçırdıysan bir şeyleri gözden kaçırmış olmalısın. Seninle beraber bir kaç kişi kaçırdıysa o zaman bir sorun var demektir hocayla konuşarak çözmeye çalışın olmaz ise onun bir üstüne şikayet böyle böyle gider.

Üstteki arkadaşın dediği gibi sınavı tek sen kaçırdıysan bir şeyleri gözden kaçırmış olmalısın. Seninle beraber birkaç kişi kaçırdıysa o zaman bir sorun var demektir hocayla konuşarak çözmeye çalışın olmaz ise onun bir üstüne şikayet böyle böyle gider.

@I am Negan yok hayır grupta bile öncesinde bunun hakkında bir konuşma geçmişti. Herkes sınavın tarihiyle alakalı konuşuyordu ve benim gibi bir kişi daha varmış. Sınava girebilen arkadaşların tek farkı birisinin WhatsApp grubundan herkesi uyarmış olması. Hoca sağ olsun sabah saatinde değiştirmiş son 1.30 saat kala grupta söylenmişti bu bende o saatte uyuyordum.

O saatte uyuyor olmasaydım sınava bende girecektim de işte hocanın sabah saati tarihi değiştirmesi sıkıntı oldu bana.

Bu hafta itibari ile Online sınavlarımız başladı. Bize verdikleri sınav tarihlerinde X dersinin sınavı 26/04/23 tarihinde gözüküyor. Lakin sınav olacağımız platformda sınavın tarihi 28/04/23 tarihinde gözüküyor. Ben de dün akşam saatlerinde yani 25/04/23'de yatmadan önce baktığım da sınavın tarihi ayın 28'inde gözüküyordu. Bu sabah kalkıp WhatsApp'a baktığım da okulun grubunda sınav olmuş mesajları gördüm. Bu durum da hoca mı hatalı yoksa ben mi? Hocaya ulaşıp yazdım. Mesajlarımı gördü ama cevap vermedi. Acaba hoca bana yardımcı olmaz ise yapabileceğim bir şey var mı?
Hocam keşke verdiği tarihlere uysaydınız. Okulun verdiği sınav tarihleri daha önemli çünkü. Platformdaki tarihi değiştirmek 1 dakika sürmez. Veya sabah kalkıp keşke baksaydınız, var mı yok mu diye. Çoğunluk girmiş sanıyorsam, hocanın insiyatifine kalmış. Teknik olarak sınava girmemiş oluyorsunuz çünkü, mazeretleri dinlemeyebilirler. Sen bizim verdiğimiz tarihe uymalıydın diyebilirler.

Hocam keşke verdiği tarihlere uysaydınız. Okulun verdiği sınav tarihleri daha önemli çünkü. Platformdaki tarihi değiştirmek 1 dakika sürmez. Veya sabah kalkıp keşke baksaydınız, var mı yok mu diye. Çoğunluk girmiş sanıyorsam, hocanın insiyatifine kalmış. Teknik olarak sınava girmemiş oluyorsunuz çünkü, mazeretleri dinlemeyebilirler. Sen bizim verdiğimiz tarihe uymalıydın diyebilirler.

Hocam aslında ben de o takvime uyacaktım lakin WhatsApp'ta arkadaşlarda sınavın cuma günü olduğunu vesaire söylediği için ben de öyle sandım. Hoca sınavın tarihini 12 saat öncesinden değiştirse ben sınava girebilecektim lakin son saatlerde değiştirmek gerçekten çok saçma.

Yeni konular

Geri
Yukarı