Üniversite lojistik bölümüne yatay geçiş yapılır mı?

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar, geçen DGS ile pazarlamaya geçtim. Pazarlama bölümü 2 yıllık MYO'dan fakat ben liseden lojistik çıkışlıyım bölümüm güzeldi ama devlette o zaman çok istediğim lojistik bölümüm yoktu. Ve benim zamanımda 2 yıllık MYO'lara sınavsız geciş yapabiliyorduk. Bilen bilir o zamanlar devlet ünilerinin bir adı vardı. 2016 yılında, ben de öyle yaptım. Nihayetinde Marmara MYO pazarlamaya geçtim. 2018'de bitti. Geçen sene DGS ile bir üniversitenin pazarlama bölümüne yerleştim şu an hazırlıktayım okul devam ediyor ama ne okul ne de bölüm içime sinmiyor iş bulurken zorluk yaşamıştım. Mesela şu an abim ihracat firmasında çalışıyor bilgi ve belgelerden daha yeni yeni anlıyor bana gösterdi, yaptığı işlemlerin hepsinden anlıyorum cünkü hem lisede gördüğümüz derslerden hem de yaptığım lise stajindan dolayı kolay geliyor, bunun için ihracat alanında uzmanlaşmak istiyorum, tam bana göre diyebilirim. Bunun için hazırlık bitince pazarlamadan lojistiğe geçmek istiyorum ama nasıl oluyor o işlemler başka bir üniversite için anlayan var mı?

@Metin Eren Türkmen hocam tam senlik bir konu. Birisi bölüm ile soru sormuş sen de aynı bölümü okuyormuşsun, bir müsait olunca sen de bakar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazırlığı bitirdiğin zaman 1. sınıf başında yatay geçiş yapabiliyor musun emin değilim. 2 yıllık bölüm okurken 1. sınıfın ilk dönemini bitirdiğin zaman yatay geçiş yapabiliyorsun sanırım. Yatay geçişte her üniversite kendine göre bir sistem uyguladığı için kesin konuşmak istemiyorum. Geçmek istediğin okulu belirleyip hangi tarihlerde yatay geçiş başvurusu aldıklarını öğrenmen gerekli ilk olarak.

Hazırlığı bitirdiğin zaman 1. sınıf başında yatay geçiş yapabiliyor musun emin değilim. 2 yıllık bölüm okurken 1. sınıfın ilk dönemini bitirdiğin zaman yatay geçiş yapabiliyorsun sanırım. Yatay geçişte her üniversite kendine göre bir sistem uyguladığı için kesin konuşmak istemiyorum. Geçmek istediğin okulu belirleyip hangi tarihlerde yatay geçiş başvurusu aldıklarını öğrenmen gerekli ilk olarak.

Ben şimdi ders saydirip 3. sınıftan başlayacağım İstanbul üniversitesini biliyorsun fakat o en az 3 istiyor geçiş için ben bir mail atayip ama sektör eğlenceli biliyorsun, ben TCDD'de staj yapmıştım limanda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı