Üniversite ödevleri için laptop önerisi

Enner Goatcia

Femtopat
Dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Bilgisayarın amacı daha çok üniversite ödevleri için sunum, excel benzeri ofis programları ve film izlemek için. Oyun olarak AAA oyunlar oynamam sadece LoL eğer oynayacak bile olsam bulut servislerinden oynarım diye düşünüyorum. Aklımda Macbook Air M1 var. Yani en fazla o bütçeye çıkabilirim. MacOS sistemini merak ediyorum. Bilgisayarın ince ve hafif olması lazım taşınabilirlik açısından ayrıca şarj durumu da önemli. Ne önerirsiniz?

Dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Bilgisayarın amacı daha çok üniversite ödevleri için sunum, Excel benzeri ofis programları ve film izlemek için. Oyun olarak AAA oyunlar oynamam sadece LoL eğer oynayacak bile olsam bulut servislerinden oynarım diye düşünüyorum. Aklımda MacBook Air M1 var. Yani en fazla o bütçeye çıkabilirim. macOS sistemini merak ediyorum. Bilgisayarın ince ve hafif olması lazım taşınabilirlik açısından ayrıca şarj durumu da önemli. Ne önerirsiniz?

Bunu alıp 8 GB RAM takviyesi yapabilirsiniz.

O kadar kasıpta 16 GB RAM, NVIDIA 3090 almaya gerek yok.

Matebook 14 işinizi görür. Hele ki Huawei telefonunuz falan varsa Apple ekosistemine benzer bir ekosistem kurma şansıniz bile var.

Telefonumu da değiştiriyorum. Ayarlayabilirsem iPhone 11 düşünüyorum.
Apple ekosistemini sevdiğinizi görüyorum. Ancak bu kadar erken karar vermeyin bence. Aşağıdaki videoyu bir izleyin, belki fikriniz değişebilir. Huawei ekosistemi hakkında yararlı bilgiler sunan bir video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Apple ekosistemini sevdiğinizi görüyorum. Ancak bu kadar erken karar vermeyin bence. Aşağıdaki videoyu bir izleyin, belki fikriniz değişebilir. Huawei ekosistemi hakkında yararlı bilgiler sunan bir video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada anlatılan çoğu özelliği biliyorum ama nedense Huawei markasına ısınamıyorum bir türlü. Apple fanı olduğum için değil şuana kadar hiç Apple ürünü kullanmadım. Benim için alacağım bilgisayarda şarj tasarım ve taşınabilirliği önemli. Macbook kafama çok yatıyor ama tek kafamı karıştıran nokta Air modellerinde aktif soğutma yok pasif soğutma var. LoL oynarken çok ısınır mı? Daha sonrasında programlama öğrenmek istiyorum amatör olarak.
Konuyu tekrardan hortlatmak gibi olmasın ama bir şey sormak istiyorum. MacBook Air M1 modellerinde 8 veya 16 GB arasında çok fazla fiyat farkı var. 8 GB modelini alsam ne kadar götürür? Kullanım amacım internette takılmak, dizi-film izlemek ve amatör programcılık belki sonuncusuna başlamam bile. 8 GB uzun vadede bunları sağlayabilir mi en aşağı 6-7 sene?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı