Üniversite okumak mantıklı mı?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 16 açıktan lise okuyorum eğer üniversite okumaya karar verirsem hukuk okumayı düşünüyorum sizelere bir sorum var. Üniversite okumak mantıklı mı? Bazı insanlar zaman kaybı diyor? Sizce böyle söylemler doğru mu?

Arkadaşlar yaşım 16 açıktan lise okuyorum eğer üniversite okumaya karar verirsem hukuk okumayı düşünüyorum sizelere bir sorum var. Üniversite okumak mantıklı mı? Bazı insanlar zaman kaybı diyor? Sizce böyle söylemler doğru mu?
Hangi bölüm ? Hukuk ise hangi üniversite ? Hukukta artık bölümü bitirince bir daha sınav var zorlaştırıldı, çok genel bir soru bu.

Üniversitenin bazı bölümleri bence de zaman kaybı, örnek olarak yazılım diyebiliriz. İstediğin bölüm hukuksa tabii ki okuman gerekiyor.

Üniversite zaman kaybı değil. Ancak küçük şehirlerdeki ne olup bitmediği yani adı olmayan üniversitelerde okumak evet zaman kaybı.

Üzerine siz bir şey ekleyip, kendinizi sürekli geliştirme derdiniz olmayacaksa bu zamanda boş iş gerçekten. Ama tam tersi durum mevcutsa, evet, üniversite olması gereken sağlam temeli hazırkar.

Diploma her meslek için önemlidir. Bazı yerlere diploma ile garson alındığına bile tanış oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı