Üniversite okumak önemli mi?

Evet kimse işe almaz ancak yazılımda birinin onu işe almasına gerek yok. Kendi oyununu yapıp para kazanmak acayip kolay birşey
Yazılımcı olmak oyun yapmaktan ibaret değil, oyun yapıp satmakta tahmin ettiğin kadar kolay birşey değil, tek başına oyun yapmakta sadece programlama bilgisi içermez. Dediğim gibi hayal dünyasından çıkmalısın.

Evet kimse işe almaz ancak yazılımda birinin onu işe almasına gerek yok. Kendi oyununu yapıp para kazanmak acayip kolay bir şey.

Sadece meraktan soruyorum kaç defa oyun yaptınız da bu işe kolay diyorsunuz oyun yapmak için sadece kod mu yazmak gerekir eğer bu yeterli ise neden oyun firmalarında sadece kod yazanlar bulunmuyor aklınızda hazır assetler ile mi oyun yapmak var peki hazır assetler ile yapılacak oyundan para kazanbilmeyi mi düşünüyorsunuz flappy birds olayını görüp te her şeyi basit almayın lütfen.

Yazılımcı olmak oyun yapmaktan ibaret değil, oyun yapıp satmakta tahmin ettiğin kadar kolay birşey değil, tek başına oyun yapmakta sadece programlama bilgisi içermez. Dediğim gibi hayal dünyasından çıkmalısın.
Bende biliyorum oyun yapmaktan ibaret olmadığını, o Yazılımda hangi dalı seçeceğine bağlı. Ha eğer Siber Güvenlik falan düşünüyorsa okunmalı.

1. Sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Kısa bir süre önce sınıfımda bir grup oluşturdum ve boş vakitlerimizde oyun yapmaya karar verdik. 5 kişi bile olsak her kafadan bir ses çıkıyor ve senaryo bile yazamıyoruz. Modelleme ve kodlama tarafına girmiyorum bile zaten. Bütün bu uğraşın sonucunda bir de başarı elde etmek apayrı bir şey.
5 tane Türk yapımı hit oyun söyler misin? Öyle büyük bütçe ve ekiple yapılmamış oyunlardan bahsediyorum.
Bu süre içinde de bir çok oyuna baktık. Sanırım Türk olarak en güzel örneklerinden biri

IMG_20240525_202356.jpg

Soner Kara'nın yayınlamış olduğu bu oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı