Üniversite okumazsam ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üniversite okumak zorunda değilsin fakat programlamayı yapan biri matematikte de doğru kaynak ve sabırla zorlanmayacaktır, ben programlama öğrenmeye başladıktan sonra matematiği anlamaya başlamıştım.

Büyük ihtimal senin de tıpkı benim senin yaşında olduğum gibi temelin yok, eğer öyleyse antrenmanlarla matematik 1-2 kitaplarını alıp çözmeni öneririm oldukça basit konu anlatımlı soru bankalarıdır ve gerçekten de öğretirler.

Aynen o durumdayım 0'ım ve tek kurtuluşumun, tek planımın yazılım olduğunu düşünüyorum aga matematik demeyin içim daralıyor ya ne yapsam doping hafıza falan mı kullansam.

9.sınıfım ve 10.sınıfta sözel veya sayısal seçeceğiz şimdi sorun şu sözel bölüm ile olabileceğim meslekler bana göre değil hiçbiri ilgi alanım veya başarılı olduğum bir meslek değil, sayısal bölümünde güzel meslekler var fakat sayısalda da benim yeteneğim yok. Çalışarak olacak bir iş değil. Aklımda şu var yazılım kurslarına falan gitsem üniversite okumasam bir meslek edinebilir miyim? Hadi diyelim yazılımda çok iyiyim sevdiğim konu severek öğreniyorum bu iş tam bana göre her türlü verilen işi yapabilirim fakat iş bulabilir miyim? Okuduğum bir yazıda kursa giderek başlangıç seviyesi bir yazılımcı olunabilir, üniversiteye de gidersen güzel bir yazılımcı olabilirsin diyordu. Ben üniversiteye büyük ihtimal gidemeyeceğimi düşünüyorum gitsem bile istemediğim bir bölüm olur işimi çok iyi bile yapsam sevmediğim bir meslek de çalışmış olacağım. Herhangi biyerde okumuş etmiş bir akrabam yok yani bazı arkadaşlarım ona güvenıyorlar. Kimisi benim halam şuranın sahibi olmadı yanında işe girerim, amcam şurda yetkili şöyle yapar çalışırım diyen çok var. Bak benim hiç öyle bir şansım yok neyse konu çok uzadı. Sıkılıyorum daralıyorum bir tık bunalımdayım soru yukarıda anlattığım gibi. (çok rastgele yazdım umarım ban yemem)
Bu şekilde düşünen bir sürü genç olduğu için yakında yazılımcılar vs. çok fazla olacak piyasada. Mecburi olarak Matematik vs. çalışmak durumundasın bence git üniye , senin açından daha hayırlı olur. En azından ileride iş bulamazsan kendine-yakınlarına karşı yüzün olmuş olur.

2 dakika kitap açmayıp çabalamadıktan sonra sayısal yapamam demek kolay. Nasıl bu kadar emin konuşuyorum çünkü geçen sene bende senin gibiydim. Şuanda işler tam tersine döndü hayallerimle birlikte. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Çalışmazsan yapamıyorum deme hakkın yok. Çalış çabala yaparsın zaten.

Aynen o durumdayım 0'ım ve tek kurtuluşumun, tek planımın yazılım olduğunu düşünüyorum aga matematik demeyin içim daralıyor ya ne yapsam doping hafıza falan mı kullansam.
İnan bana senin halinden en iyi ben ve benim gibileri anlar, lütfen ilk verdiğim tavsiyeye uy. Ne kaybedeceksin günde 3-4 saat denesen?

Bak bu benim 8. sınıf matematik notum
1615495424843.png

bu ise 10. sınıf
1615495460832.png

bu da 12. sınıf
1615495482613.png

Antrenmanlarla matematik çalışmaya 11 de başladım ondan önce matematiğim komple 8 ve 10. sınıftaki gibiydi, inan bana denemezsen pişman olursun.

Üniversite okumazsan, herkesin Üniversite mezunu olduğu bir dönemde bir Lise mezunu olarak, bugün ilk okul mezunları hangi durumdaysa o durumda olursun.

Yazılım??????
Yazılımı anlayabilecek kaç kişi var aranızda? Okumayı beceremeyen, anca PUBG oynayıp, bunu da yazılım sanır.

Üniversite okumazsan, herkesin Üniversite mezunu olduğu bir dönemde bir Lise mezunu olarak, bugün ilk okul mezunları hangi durumdaysa o durumda olursun.
Yani zengin mi olur? Etrafımda çalışkan ne kadar ilkokul mezunu varsa katları var çünkü...

Yani zengin mi olur? Etrafımda çalışkan ne kadar ilkokul mezunu varsa katları var çünkü...
Eskiden okur yazar yokken, ilk okul mezunları doğrudan devlet memuru olabiliyordu. Günümüzde Lise mezunu olup ta Memur olabilen bir kişi tanıyormusun?

Askerlik görevimde Lise altı herkes Er oldu. Lise ve üstü olanlar Onbaşı veya Çavuş oldular.
Ve,
cahil kalmak bir marifet değil. Okuyabilmek asıl marifet.

Eskiden okur yazar yokken, ilk okul mezunları doğrudan devlet memuru olabiliyordu. Günümüzde Lise mezunu olup ta Memur olabilen bir kişi tanıyormusun?

Askerlik görevimde Lise altı herkes Er oldu. Lise ve üstü olanlar Onbaşı veya Çavuş oldular.
Memur olup 40 yaşında zengin olan kaç kişi gördün? Hayat sadece maaşlı eleman olarak kazanılmıyor, bilgisi olan iş yapıyor.

Memur olup 40 yaşında zengin olan kaç kişi gördün? Hayat sadece maaşlı eleman olarak kazanılmıyor, bilgisi olan iş yapıyor.
Bilgisi olan iş yapıyor. Okumadan bilgi sahibi nasıl olunuyor peki?

40 yaşından sonra zengin olanların çoğu mirastan zengin olmuş kişiler. Dedelerinden kalma arsa birden Şehir ortasında kalınca, değeri artmış oluyor. Müteahit'e verip üç dört daire alıyorlar ve onları satmış oluyorlar. Çalışrak zengin olan bir İlk okul mezunu bulamazsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı