Üniversite okurken online/uzaktan gönüllü staj yapmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

ibrahimt0

Picopat
Daha fazla  
Dostlar selam, konuma 20 yaş üzeri büyüklerimin yorumlarını bekliyorum. 20 yaşındayım. Daha üniversite ikinci sınıfım endüstri mühendisliği okuyorum. İlk gönüllü stajımı birinci sınıfta uzaktan yaptım hiçbir şart yoktu iki hafta eğitim iki hafta eğitimde öğrendiklerimizden proje yapma olmuştu ve bir ay sürmüştü. Şimdi de yine bir tane yere başlayacağım. Burası Haziran ayına kadar sürecek işi daha fazla anlayacağım. Ama şunu düşünüyorum uzaktan vs. olduğu için ve çok bilinmedik yerler hatta hiç. Büyük yerlerde staj yapmam da çok zor o yüzden böyle fırsat buldukça yapmaya, öğrenmeye çalışıyorum. Ama işte gönüllü, kısa, para kazandırmıyor diye düşünüyorum. Böyle olunca da hiç yapasım gelmiyor oku geç bitsin gibi oluyor. Mezun olunca da ik karşısına çıktığında anlatacak hikaye olmuyor. Böyle şeyler yapmadan öğrenilmez ama ne işe yarayacak diyorum. Bu şekilde desem de yapıyorum topluluklarda ya da okulda kulüplerde sorumluluklar almaya çalışıyorum, içeriye girmeye çalışıyorum. Boş geliyor ama vakit geçiyor çevre edinip onların neler yaptıklarını görüyorum üzülüyorum ama bende yaparım diyorum iyi okulda okumuyorum. Stajdı ya da topluluklardı yapabildiğimi görünce yapabilirim hevesi geliyor da işte. Bu şekilde ilerleyip belki kendimi iyi yerlere getirebilirim hiç bilmiyorum ilerisi çok karanlık ama yakın zamanlar da farklı değil sanki. Öğrenci olduğumuz için haliyle paraya da ihtiyaç fazla bu dönemde. Şu an tatildeyiz bir ay en azından tam zamanlı gireyim diyorum asgari ücret üstünde veriyor ama günde 12 saat 5 gün. Diğer tüm yerler almıyor part time bakmıyorlar, tam zamanlı olduğunda üniversite öğrencisi almıyorlar. Bu dediğim yere girmek için biraz yalan verdim gibi ama para gerek. Gönüllü stajda da ufak bir firma olunca da haliyle kullanılıyor gibiyiz hatta kullanılıyoruz ama iş öğreniliyor.
Sizler neler düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı