Üniversite okuyanların evlenmemesi

LastThe

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık anne ve baba tarafında üniversite okuyan birkaç yakınım var. İki taraftan da üniversite okuyanların çoğu evlenmedi.

Hatta bazıları 30-40 yaşına geldi, hala anne baba evinde oturuyorlar. Kız bulmaya çalışıyorlar bulamıyorlar. Cidden bu durum çok kötü. Sizde de böyle mi? 30-40 yaşında evde kalmak ne kadar mantıklı?

Üniversite okuyup bitirenlerin evlenmemesi sizde de yaygın mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
30-40 yaşı evlenmek için bence çok geç. Dayım 35 yaşında evlendi hayatı zehir şuan.Artık yanlız kalmaları daha iyi olur ama aile evlerinde de kalmamalarını öneririm.

Selamlar, yaklaşık anne ve baba tarafında üniversite okuyan birkaç yakınım var. İki taraftan da üniversite okuyanların çoğu evlenmedi.

Hatta bazıları 30-40 yaşına geldi, hala anne baba evinde oturuyorlar. Kız bulmaya çalışıyorlar bulamıyorlar. Cidden bu durum çok kötü. Sizde de böyle mi? 30-40 yaşında evde kalmak ne kadar mantıklı?

Üniversite okuyup bitirenlerin evlenmemesi sizde de yaygın mıdır?

Genelde insanlar hep üniversietde tanışıp evlenirler, bazıları üniversiteden sonra iş hayatında evleniyor, çok değişiyor, önemli olan doğru kişiyi bulup bulamamak bence.

Abi üniversite zamanında birisiyle tanışacaksın yada iş sektöründe çalışırken bulacaksın. Öbür türlü çok zor. İdeal evlenme yaşı bence 24-26. Öncesi yada sonrası çok geç ve erken oluyor. Kimse sormadı ama bana göre çocuk yapmakta çok gereksiz. Ne bileyim yani boşa masraf gibime geliyor. Böyle ileriki yaşta yapacaksın yaparsan. Ama bana soracak olursanız benim fikrim böyle.

Abi üniversite zamanında birisiyle tanışacaksın yada iş sektöründe çalışırken bulacaksın. Öbür türlü çok zor. İdeal evlenme yaşı bence 24-26. Öncesi yada sonrası çok geç ve erken oluyor. Kimse sormadı ama bana göre çocuk yapmakta çok gereksiz. Ne bileyim yani boşa masraf gibime geliyor. Böyle ileriki yaşta yapacaksın yaparsan. Ama bana soracak olursanız benim fikrim böyle.
Çocuk yapmayı düşünmeyen için evlilik aşırı gereksiz 35-36dan sonrasında da hamilelik pek tavsiye edilmez genelde.

Çocuk yapmayı düşünmeyen için evlilik aşırı gereksiz 35-36dan sonrasında da hamilelik pek tavsiye edilmez genelde.
Yok ya hocam. Evlilik çocuk yapmak değil bence. İlişkiyi resmiyete dökmek, beraber yaşamak, beraber ölene kadar yaşam sürdürmek, beraber gezmek dolaşmak tatile gitmek vb. Tabii sadece bunlardan oluşmuyor yüzlerce örnekten oluşuyor. Bence çocuksuz bir evlilik sürdürülebilir.

Bende öyleyim 30 u geçtik hala evlenmedim, çok büyük bir karamsarlık hakim üzerimde. Ayrıca kadınların beklentileri gerçekten çok yüksek.

Geri
Yukarı